Szukaj

Domowe sposoby na gęste brwi

Podziel się
Komentarze0

Brwi są najpiękniejszą oprawą dla oczu – nadają twarzy wyrazistości, a spojrzeniu głębi. Tak jak i większość rzeczy na świecie podlegają zmianom uwarunkowanym przez modę, ale tak naprawdę ich kształt jest całkowicie zależny od indywidualnych upodobań.

Domowe sposoby na gęste brwi

Najczęściej spotykany kształt brwi to klasyczny łuk o średniej grubości, który został odpowiednio wyregulowany. Można również spotkać osoby, które natura obdarzyła naturalnie pięknymi brwiami i nie mają potrzeby o nie dbać. Co jednak z tymi, którym zamiast zadbanych łuków oczy zdobią nieestetycznie wyglądające włoski?

Oczywiście najpewniej jest udać się do kosmetyczki, która wykona profesjonalną depilację pęsetą lub woskiem. Nie jest to jednak konieczne – zabieg można wykonać samodzielnie w domu.

Kształt łuku a kontur twarzy

Zanim przystąpisz do regulacji, warto jest zwrócić uwagę na kształt twarzy. Efekt będzie korzystniejszy, jeżeli brew będzie współgrać z buzią.

Twarz owalna – do tego typu twarzy najlepiej pasuje naturalny łuk, niemal półokrąg. Najlepiej, aby końcówki linii były wyraźnie cieńsze.

Twarz okrągła
– okrągłe brwi są absolutnie niewskazane. Taka twarz potrzebuje akcentu, który optycznie ją wydłuży, dlatego najlepsze będą brwi w kształcie lekkiego trójkąta.

Twarz trójkątna – aby szerokie czoło wydawało się węższe, warto wymodelować brwi w taki sposób, aby unosiły się lekko ku górze przy końcach.

Twarz podłużna – najlepsze są szerokie brwi, wygięte w delikatny łuk. Powinny być niemal proste, ale na końcach lekko muszą opadać w dół.


Korekta kształtu


Nie wystarczy znaleźć pasujący kształt brwi, trzeba jeszcze odpowiednio je skorygować. Aby to dobrze wykonać, można sobie pomóc kredką lub ołówkiem.

1.  Ołówek należy przyłożyć pionowo do twarzy tuż przy skrzydełku nosa, tak by drugi jego koniec sięgał początku łuku brwiowego.

2. Najwyższe wygięcie łuku brwiowego powinno znajdować się na jednej trzeciej długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika.

3. Brew nie może być zbyt długa, dlatego koniec łuku brwiowego powinien znajdować się w punkcie, w którym ukośnie pada ołówek – na linii od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.


4. Odległość pomiędzy początkiem a końcem brwi powinna przebiegać na jednej linii. Przyłóż w to miejsce kredkę, tak aby opierała się o powiekę.

Jak depilować?


Po wykonaniu po obu stronach pomiaru ołówkowego można zabrać się do korygowania brwi, pod warunkiem, że ma się pod ręką odpowiednie akcesoria. Pędzelek, szczoteczka, pęseta - to trzy niezbędne przyrządy.

Samodzielna depilacja brwi nie jest łatwa do wykonania. Jej podstawą jest dobra pęseta – najważniejsze jest to, aby po złączeniu dwóch końcówek szczypczyków nie było między nimi najmniejszej szczeliny i aby te końcówki idealnie pokrywały się jedna z drugą.

Oto kilka upraszczających depilację wskazówek:

1. Najlepiej jest depilować brwi wieczorem, aby do rana zaczerwienie znikło i skóra odpoczęła.

2. Przed depilowaniem dobrze jest przyłożyć do łuku brwiowego kostkę lodu, bo zimno obkurcza naczynia krwionośne, a to skutecznie zmniejsza ból.

3. Szczoteczką należy rozczesać włoski, co pozwoli uniknąć błędów w depilacji.

4. Na początku najlepiej usunąć pęsetą nadmiar włosków między brwiami i te, które wychodzą poza wysokość wewnętrznego kącika oka.

5. Kolejny etap to nadanie kształtu. Włoski wyrywa się zawsze od dołu, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną. Należy usuwać je zdecydowanym ruchem, chwytając tuż przy nasadzie. Bardzo łatwo zepsuć linię brwi, dlatego też wskazana jest częsta kontrola dotychczasowego efektu.

Sama depilacja brwi to jednak nie wszystko. Niesforne włoski, które nie chcą się równo układać można pociągnąć przezroczystym żelem do brwi lub uczesać specjalnym grzebyczkiem. Żele do brwi nie tylko układają niesforne włoski, ale dodatkowo je nabłyszczają i w miarę trwale dyscyplinują.

Jeżeli jednak brwi nadal są za grube, a włoski sterczą we wszystkich kierunkach, można wykorzystać inny sposób, wykorzystując szczoteczkę do zębów, spryskaną wcześniej lakierem do włosów. Taką szczoteczką należy przeczesać brwi.

Komentarze do: Domowe sposoby na gęste brwi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz