Szukaj

Dlaczego mężczyzna ma mniej zmarszczek?

Podziel się
Komentarze0

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego Twój mężczyzna mniej zmarszczek niż Ty? Przecież nie używa kremów, nie chodzi do kosmetyczki. Wstaje rano, weźmie szybki prysznic i już. Jest gotowy. Pewnie nie raz marzyłaś o tym, żeby chociaż na chwilę wskoczyć z jego skórę.


Wszystkiemu winna natura. Podczas gdy Ty każdego dnia toczysz walkę z czasem, próbując zatrzymać efekt powstawania zmarszczek, mężczyźni korzystają z dobrodziejstwa, w jakie zostali wyposażeni, przychodząc na świat.

Mężczyźni, nawet ci o gołębich sercach, są po prostu gruboskórni. Ich naskórek może mieć nawet dwa razy więcej warstw komórek od skóry kobiecej. Naskórek statystycznej kobiety składa się średnio z 14-20 takich warstw. Panowie mają ich średnio 30. Na odporność męskiej skóry wpływa też wyższa niż u pań produkcja łoju, na którą wpływa samczy testosteron. Męska skóra ma też więcej melaniny, pigmentu, chroniącego ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Dlatego to właśnie panowie zwykle ładniej się opalają i rzadziej skarżą się na problemy, związane z kąpielami słonecznymi.

Nie powinnaś się jednak za bardzo martwić. Kolejnych zmarszczek przecież nie potrzebujesz. - Dzięki najnowszym odkryciom medycyny, możemy skorygować sposób działania natury. Jednym ze sposobów jest Sculptra - mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm, która specjalizuje się w zawansowanych technikach odmładzania skóry.

Sculptra to preparat o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek oraz przywraca utraconą objętość skóry, zapewniając wypełnienie konturów twarzy i efekt odmłodzenia. Sculptra jest alternatywą do liftingu chirurgicznego, pozwala osiągnąć porównywalny efekt bez długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran. Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy o kilka lat! Korekta jest długotrwała - rezultaty zabiegu utrzymują się ok. 2 lat.


Skóra mężczyzny posiada większe ilości kolagenu i elastyny, to dlatego panowie później zaczynają tracić jędrność skóry. I znowu jest czego zazdrościć. Ale na zazdrości nie musi się skończyć - wystarczy sięgnąć po zaawansowanie technologicznie metody produkcji włókien kolagenowych:

- Tu rozwiązaniem może być zabieg Zaffiro, który wzmaga produkcję kolagenu. Zyskujemy spektakularny efekt poprzez ujędrnienie i wzrost napięcia skóry, likwidację obwiśnięć i podniesienie opadających policzków oraz spłycenie bruzd - wylicza dr Bliżanowska.

Możesz też walczyć ze zmarszczkami laserem. Pomoże ci w tym LaserLux 1450 amerykańskiej firmy Palomar, który na niespotykanej dotąd głębokości pobudza skórę do autoodnowy. Dzięki serii zabiegów dochodzi do całkowitej przebudowy skóry właściwej - a intensywność procesu można porównać do okresu wzrostu małego dziecka. Efekt to bardziej napięta i grubsza skóra i wygładzenie zmarszczek.


Pamiętaj, że zanim wybierzesz swój zabieg, najpierw powinnaś porozmawiać ze specjalistami. Oni wybiorą dla Twojej skóry to, co będzie dla niej najlepsze. A gdy już poczujesz się, jakbyś miała na sobie skórę mężczyzny, wróć do domu, usiądź wygodnie w fotelu, weź gazetę i poczekaj, aż Twój gruboskórny samiec poda Ci obiad. Nie będzie miał wyjścia. Przecież jesteś taka piękna.

***
Agnieszka Bliżanowska - specjalista dermatolog. Problemami medycyny estetycznej zajmuje się od ponad 10 lat. Członkini Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, współautorka publikacji z zakresu dermatologii. Założycielka Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej we Wrocławiu i Warszawie. Specjalizuje się w zawansowanych technikach odmładzania skóry, nowoczesnej terapii trądziku i leczeniu łysienia. Finalistka konkursu Sukces pisany szminką. Bizneswoman Roku 2008.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie. W stolicy Centrum WellDerm mieści się przy ul. Pięknej 44. Pierwszy gabinet tej marki powstał ponad 4 lata temu we Wrocławiu z inicjatywy dr Agnieszki Bliżanowskiej - dermatologa, eksperta medycyny estetycznej, pasjonatki nowoczesnych technik odmładzania. Centrum WellDerm stawia na wiedzę i wieloletnie doświadczenie swoich lekarzy dermatologów, nowoczesne technologie, autorskie zabiegi i indywidualne podejście do pacjenta. W WellDerm przestrzega się zasady, że tylko zdrowa skóra może być naprawdę piękna, dlatego wszyscy specjaliści zajmujący się medycyną estetyczną są dermatologami. Dzięki temu potrafią skutecznie diagnozować złożone potrzeby skóry w różnym wieku i proponować kompleksowe, indywidualne rozwiązania. Centrum WellDerm oferuje szeroką gamę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz współczesnej kosmetologii. Holistyczną filozofię podejścia do pacjenta i autorskie metody poprawy wyglądu wspomaga też nowoczesny sprzęt.

Komentarze do: Dlaczego mężczyzna ma mniej zmarszczek?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz