Szukaj

Czy można stosować peeling latem?

Podziel się
Komentarze0

Nie wyobrażasz sobie pielęgnacji cery bez peelingu? Dowiedz się, jak bezpiecznie złuszczać skórę latem i zatroszczyć się o jej kondycję między zabiegami. Gdy cera jest kapryśna i zaczyna sprawiać problemy, bardzo często odpowiedzią na nie może okazać się sprawdzony i od wieków znany sposób - peeling.


Panuje jednak przekonanie, że w okresie letnim należy unikać stosowania peelingów, co dla wielu osób stanowi spore pielęgnacyjne wyrzeczenie. W końcu to właśnie latem najbardziej dają o sobie znać szczególne cechy cery tłustej, to wówczas też posiadaczki suchej, łuszczącej się skóry poszukują odpowiedzi na jej potrzeby. Wiele z nich zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że niektóre rodzaje peelingu są latem nie tylko bezpieczne, ale nawet wskazane.

Jak naprawdę wygląda kwestia złuszczania skóry latem? Czy należy obawiać się stosowania peelingu w okresie upałów? Na te pytania odpowiada pani Anna Wnuk, ekspert z salonu Abacosun w Gdyni: „Niektórych rodzajów peelingu z pewnością lepiej unikać latem - zabiegi o intensywnym działaniu, jak peelingi kwasami o wysokich stężeniach nie są wskazane w okresie wysokiego nasłonecznienia. Niektóre metody  możemy jednak stosować w gabinecie właściwie przez cały rok. Do takich zabiegów należy Bio Electro Peeling będący bezpieczną metodą nieinwazyjnej eksfoliacji  wywołanej prądami elektrycznymi. Zabieg wygładza, regeneruje i odmładza skórę.”


Ciekawą i coraz popularniejszą metodą delikatnego peelingu jest oksybrazja, czyli złuszczanie z wykorzystaniem wody i tlenu: „To bardzo efektywna i łagodna metoda, która pozwala czerpać z peelingu to, co najlepsze. - mówi pani Anna. - W naszym salonie wykorzystujemy do jej przeprowadzania nowe urządzenie Oxygen Jet Skin Care, które umożliwia połączenie oksybrazji tlenowej z roztworem serum. Takie połączenie daje fantastyczne rezultaty w postaci lepiej odżywionej skóry i intensywnego działania rewitalizującego.”

Profesjonalne peelingi oferowane w gabinetach kosmetycznych świetnie radzą sobie nie tylko z codziennymi problemami cer tłustych, mieszanych i suchych; są bardzo pomocne w likwidacji przebarwień, blizn potrądzikowych, czy zmarszczek. Warto mieć na uwadze szczególną opiekę przeciwsłoneczną, jaka należy się skórze poddawanej letniemu złuszczaniu - w okresie, w którym korzystamy z dobrodziejstw zabiegów peelingujących należy zrezygnować z intensywnego opalania, a także stosować kosmetyki z odpowiednio wysokim filtrem UV (faktor 30 i więcej). W ten sposób unikniemy przebarwień, jakie mogłyby pojawić się pod wpływem ekspozycji słonecznej na delikatnej, „odnowionej” skórze. Wybierając którąś z łagodnych metod złuszczania naskórka i stosując się do zasad postępowania przekazanych przez kosmetyczkę będziemy czerpać z peelingu to co najlepsze - o każdej porze roku.

Komentarze do: Czy można stosować peeling latem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz