Szukaj

By się miało piękne ciało... Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji skóry?

Podziel się
Komentarze0

Pielęgnacja skóry ciała jest bardzo ważna, gdyż to właśnie dzięki temu nasza skóra będzie bardziej miękka, elastyczna oraz promienna. Kilka zasad skutecznie nam w tym pomoże. O czym zatem warto pamiętać?

By się miało piękne ciało... Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji skóry?

Opalaj się z głową!

Opalanie może dać nam efekt pięknej, brązowej skóry. Niestety niesie za sobą również duże ryzyko. Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby nasze ciało było piękne i jednocześnie zdrowe!

Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie. Zaleca się przyjmowanie na 2-3 tygodnie przed planowanym opalaniem tabletek z beta-karotenem, które zapewnią lepszą ochronę przed słońcem.

Odpowiedni filtr przeciwsłoneczny to podstawa! Istnieje kilka fototypów. Zaleca się używanie filtrów SPF 50+.

Opalanie powinno odbywać się przed godziną 11 bądź po godzinie 15. Uchroni nas to przed poparzeniami.  Nie zapominajmy o odpowiednim nawilżeniu. Skórę możemy nawilżać poprzez stosowanie różnych balsamów. Dobre nawodnienie sprawi, że nasza skóra będzie aksamitnie gładka.

Unikaj solarium!

Solarium jest bardzo szkodliwe dla skóry naszego ciała. Może spowodować nieodwracalne szkody, takie jak liczne przebarwienia, oparzenia oraz zmarszczki. Dzieje się tak, ponieważ szkodliwe dla naszej skóry promienie UV oraz UVB przenikają w jej głąb powodując tym samym zmiany w DNA. Może to spowodować zniszczenie włókien kolagenowych, oparzenia skóry, a nawet powstanie czerniaka. 


Co robić w walce z cellulitem?

Jest kilka metod, które skutecznie pozwolą nam uporać się z cellulitem. Jedną z nich jest masaż, który przyspiesza przepływ krwi. Skutkuje to lepszym zaopatrzeniem naszych komórek w tlen, a także w substancje odżywcze. Bardzo popularne są zabiegi czekoladowe, które są niezwykle pomocne w spalaniu tkanki tłuszczowej. Natomiast zabiegi kawowe nie tylko redukują cellulit, ale również posiadają właściwości wyszczuplające oraz opóźniające proces starzenia się skóry.


Dbaj o zdrową dietę!


W zachowaniu pięknej skóry pomoże nam odpowiednia dieta, która wzbogaci nasz organizm o substancje odżywcze zapewniające naszemu ciału elastyczność oraz lepszy wygląd.

Co ważne, każdy dzień powinniśmy wzbogacić o 5 warzyw oraz owoców zawierających przeciwutleniacze, które są  niezbędne w zachowaniu idealnego ciała.

Podstawowe zasady właściwej pielęgnacji

1. Zapewnij swojemu organizmowi odpowiednią ilość snu!


Dzięki temu nasza skóra będzie wyglądać promiennie i zdrowo.

2. Rzuć palenie!

Dym papierosowy bardzo negatywnie wpływa na zdrowie naszej skóry. Powoduje, że jest ona poszarzała i pozbawiona blasku. Palenie papierosów przyspiesza również proces starzenia.

3. Pij dużo wody!


Powinniśmy codziennie wypijać około 8 szklanek wody niegazowej. Dobrze nawodniony organizm wpływa pozytywnie na stan naszej skóry.

Stosując kilka prostych zasad możemy zapewnić naszej skórze blask oraz świetny wygląd, jednakże należy pamiętać, by o swoje ciało dbać regularnie stosując nie tylko odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, ale również dostarczając organizmowi ruchu i wartości odżywczych. Sport i odpowiednio zbilansowana dieta również wpływają na stan naszej skóry!

Autor:

Paulina Krawiec

Komentarze do: By się miało piękne ciało... Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji skóry?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz