Szukaj

Masz brzydkie zęby? Zapomnij o randkach!

Podziel się
Komentarze0

Nie idealnie wyrzeźbione ciało, czy kolor włosów przesądza o atrakcyjności, ale zęby. Zgoda, co do tego panuje wśród naukowców po obu stronach Atlantyku. Zdaniem naukowców, winne temu są filmy, amerykańscy aktorzy i telewizja, bo wypacza nasze pojęcie piękna. I chociaż w miłości wciąż liczy się charakter, a  darowanemu kochankowi nie zagląda się w zęby, to naukowcy z British Health Dental Foundation udowadniają, że jest inaczej.

Masz brzydkie zęby? Zapomnij o randkach!
Aż 69 proc. z nas nie umówiłoby się na randkę z osobą, która ma krzywe zęby. 57 proc. nie zaryzykowałoby już drugiej randki, jeśli u partnera zauważyłoby brak jednego zęba. 18 proc. ani myśli randkować z osobami o żółtych zębach.

Idealne, piękne i równe zęby ma niecałe 5 proc. Polaków. Gdyby potraktować to poważnie, aż 95 proc. nie miałoby szans na randkę, związek i miłość. Coś w tym jednak jest, bo zarówno kobiety jak i faceci do dentysty często przychodzą często zanim wyruszą na randkowe łowy. Są to zarówno młodzi ludzie, jak i rozwodnicy
- śmieje się lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim clinic w Katowicach.

Randka z dentystą, potem randka w ciemno


Od partnera do randek oczekujemy perfekcji. Wymagana jest nienaganna fryzura, ubranie i maniery. No i - zęby. Jak się okazuje, te odgrywają najważniejszą rolę przy pierwszym kontakcie z płcią przeciwną. Tak twierdzą przynajmniej naukowcy z British Health Dental Foundation.

Przeprowadzili oni ankietę wśród 1000 Brytyjczyków, z której wynika jasno - nie chcemy randkować, jeśli ktoś nie ma czym się do nas uśmiechać. A mając uśmiech na linii oczu zwracamy praktycznie uwagę na wszystko. Odrzucają nas żółte zęby, brak zębów, a nawet plomby i spękania. Te ostatnie nie akceptuje u partnera 18 proc. zapytanych. Nic więc dziwnego, że single stanowią dziś największy odsetek pacjentów gabinetów stomatologicznych.

Nie rodziny, małżeństwa czy dzieci, ale często single, wdowy i rozwodnicy są najczęstszymi pacjentami gabinetów stomatologicznych. Jednym słowy osoby, które albo wciąż są w „obiegu” randkowym albo do niego wracają. Co ciekawe wielu pacjentów nie ukrywa, dlaczego wybiela sobie zęby, robi licówki albo wstawia nowe korony. Dotyczy to 20-latków, ale też 50-latków. I robimy to nie tylko ze względów estetycznych, chcemy przede wszystkim wyglądać na zdrowych – mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach.


„Turn offs” – czyli co odrzuca?

Nie zmienia to jednak faktu, że białe zęby kuszą. Według badań Smart Dating UK, aż 60 proc. z nas nie daje drugiej szansy po pierwszym spotkaniu osobie z żółtymi i przebarwionymi zębami. Co więcej badania przeprowadzone przez klinikę CosmaLite w Nowym Jorku pokazują, że o ile jesteśmy w stanie  wybaczyć partnerowi niedoskonałości ciała, a nawet kiepską cerę, to ani myślimy umawiać się z osobami, które mają kiepskie zęby.


Znajdują się one dziś za Oceanem na #1 w rankingu tzw. turn offs czyli najbardziej odrzucających cech potencjalnego partnera. Zęby są ważne aż dla 87 proc. ankietowanych. Dla porównania cera jest istotna dla 67 proc. a kolor włosów dla 27 proc. Co ciekawe, zapach potu przeszkadza tylko 12 proc.

Niestety, ale jesteśmy postrzegani przez uśmiech. Osoby ukrywające uśmiech traktowane są, jako skryte, niesympatyczne, niepotrafiące nawiązać kontaktu. Z kolei osoby z próchnicą, wadami zgryzu, żółtymi zębami postrzegane są, jako chore, palące papierosy, mające problemy z wątrobą, zażywające leki lub zwyczajnie unikające dentysty - mówi dr Fąferko.

Nic więc dziwnego, że przed randką coraz częściej próbujemy naprawić swój uśmiech. Jak podkreśla dr Wojciech Fąferko istnieją dziś zabiegi, które pozwalają na niemalże natychmiastową poprawę wyglądu zębów, nawet na godzinę przed randką.

Przebarwienia na zębach możemy usunąć w niecałe 45 minut stosując ekspresowe wybielanie. Specjalny żel aktywowany zimnym światłem usunie żółte plamy, rozjaśni uśmiech o 4-10 tonów w skali VITA. Poprawić kolor zębów może także piaskowanie. Inne zabiegi niestety wymagają więcej czasu
- mówi dentysta.

Ale to nie zraża randkowiczów, bo ci coraz częściej zanim wyruszą na łowy do baru lub klubu, umawiają się najpierw na randkę u dentysty. I to dość kosztowną. Najdroższa może kosztować nas aż 50 tys. zł.Autor:

Tomasz Pietrzak
z Biura Prasowego Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic to klinika stomatologiczna stworzona z myślą o wymagającym pacjencie, ceniącym sobie komfort leczenia, nowoczesną technologię i wysoka jakość. Dentim clinic jest dziś jednym z najnowocześniejszych gabinetów stomatologicznych na Południu Polski.

Komentarze do: Masz brzydkie zęby? Zapomnij o randkach!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz