Szukaj

Bezpieczny laser – Fraxel

Podziel się
Komentarze0

Laser Fraxel to jedno z najbezpieczniejszych urządzeń stosowanych obecnie w medycynie estetycznej. Proces aplikacji impulsów jest kontrolowany elektronicznie, co pozwala na ograniczenie możliwości działań niepożądanych do minimum – mówi lek. med. estetycznej Krzysztof Wyciszczak z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis we Wrocławiu.


Zabiegi laserowe mają już swoją historię w ofercie usług medycyny estetycznej. Zastosowanie leserów zrewolucjonizowało wyniki poprawiania urody, jednak nie tylko o nich należy myśleć stosując te urządzenia. Wybór zabiegów laserowych jest bardzo szeroki, a jeszcze szerszy jest wachlarz obiecywanych po nich pozytywnych efektów. Ja proponuję rozważyć najpierw możliwości wystąpienia działań niepożądanych i sposoby uchronienia się przed nimi.

Składa się na to dobór odpowiednio bezpiecznego sprzętu oraz należyte przygotowanie fachowe osób wykonujących zabiegi. Do swojej praktyki wybrałem laser Fraxel, spełnia on najczęstsze oczekiwania moich Pacjentów – pozwala na skuteczną odbudowę skóry bez jej zewnętrznego uszkodzenia, co nie wymaga przerw w wykonywaniu codziennych zajęć. Podczas przeszło dwuletnich doświadczeń nie odnotowałem istotnych powikłań podczas pracy na tym urządzeniu – tłumaczy dr Wyciszczak.


Siatka drobnych zmarszczek


W pracy lekarza, nie tylko medycyny estetycznej, fundamentalna jest uczciwość wobec Pacjenta. Uczciwie zatem trzeba powiedzieć, że laser Fraxel nie jest urządzeniem będącym w stanie rozwiązać wszystkie problemy natury estetycznej. Główne efekty jego działania to poprawa gładkości skóry, usuwanie przebarwień, drobnych blizn np. po ospie i trądziku, świetnie się sprawdza w wygładzaniu siatki drobnych zmarszczek np. wokół oczu, głębsze zmarszczki i bruzdy mogą ulec jedynie spłyceniu  - komentuje dr Wyciszczak ze Scanmed Multimedis.

Naturalny proces odnowy


Uszkodzenie tkanki, które jest powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej to bodziec zapoczątkowujący procesy odnowy. Stymuluje naturalne siły regeneracyjne tkwiące w naszej skórze. Kontrolowane jej uszkadzanie, punkt po punkcie, stanowi istotę zabiegów wykonywanych laserem Fraxel. Efekty zabiegu nie pojawiają się w sposób natychmiastowy. Impuls laserowy docierający w głąb skóry daje początek procesom jej naturalnej odbudowy, a pożądane efekty pojawiają się na przestrzeni kilku tygodni i nasilają się przez kolejne miesiące. Co bardzo ważne dla moich Pacjentek, proces zmian jest stopniowy, a ich efekt pojawia się w sposób naturalny i subtelny – komentuje dr Wyciszczak.

W skład pełnego cyklu terapii laserem Fraxel wchodzi od 3 do 4 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-6 tygodni. Daje to możliwość bezpiecznej i trwałej poprawy wyglądu skóry stanowiąc cenną alternatywę wśród zabiegów wychodzących naprzeciw procesom jej starzenia się

Komentarze do: Bezpieczny laser – Fraxel

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz