Szukaj

Nowa aplikacja dla Facebooka, która wykrywa pedofilów i kryminalistów, została opracowana przez badaczy z Uniwersytetu Ben-Gurion

Podziel się
Komentarze0

Studenci z Uniwersytetu Ben-Gurion w Negev (BGU) opracowali nowe zabezpieczenie prywatności dla serwisu Facebook. Social Privacy Protector (SPP) może pomóc rodzicom poprawić profil ich dziecka za pomocą jednego kliknięcia, uniemożliwić przestępcom zdobywanie ważnych danych osobowych i zabezpieczyć nastolatki przed pedofilami.SPP ma wiele poziomów ochrony, a najważniejsze narzędzie przegląda listę znajomych użytkownika, aby w ciągu kilku sekund zidentyfikować tych, którzy mają niewielu lub żadnych wspólnych znajomych i mogą mieć fałszywy profil.

Aplikacja analizuje każdego znajomego i ocenia każde jego "powiązanie". Najniżej ocenieni zostają oznaczeni jako podejrzani i aplikacja pyta, czy taki „przyjaciel” powinien mieć ograniczony dostęp do informacji osobistych użytkownika, lecz nie usuwa go z listy znajomych.

Doktor Michael Fire, aplikant w Departamencie Inżynierii Systemów Informatycznych BGU podkreśla: Ważną cechą naszej aplikacji jest możliwość ochrony prywatności dzieci za pomocą jednego kliknięcia, zamiast poruszania się po bardziej skomplikowanych ustawieniach prywatności Facebooka.

Doktor Fire dodaje: Choć Facebook zachęca do komunikowania się z jak największą liczbą ludzi, to my przekonujemy jednak do ograniczania liczby znajomych i po raz pierwszy udostępniamy algorytm, który pozwala ustalić naukowo, kogo usunąć z listy znajomych. Drapieżnicy szukają ludzi chętnych do „przyjaźni” z kimkolwiek, a w czasach, gdy pozwala się nastolatkom na posiadanie konta na Facebooku wierzymy, że nasze rozwiązanie może zapewnić niezbędną ochronę dla wszystkich użytkowników.


SPP powiadamia także o aplikacjach zainstalowanych na profilu, które mogłyby zagrozić prywatności użytkownika.

Doktor Fire, pracując z profesorem Yuval Elovici i studentami studiów licencjackich w Laboratorium Innowacji Telekom oraz w Departamencie Inżynierii Systemów Informatycznych BGU, Dima Kagan i Aviad Elishar, opracował aplikację dla Facebooka i oprogramowanie w oparciu o swoje badania Facebooka i innych sieci społecznych. Aplikacja była częścią końcowego projektu dyplomowego Kagan i Elishar.

Serwisy społecznościowe to niesamowite zjawisko, ale pojawiają się pułapki jeśli używane są bez ostrożności, zwłaszcza przez nastolatków, wyjaśnia Doron Krakow, wiceprezes Stowarzyszenia Amerykańskiego w Ben-Gurion (AABGU). Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że w BGU nawet studenci studiów licencjackich mają okazję pracować z najlepszymi naukowcami i mogli opracować tak ważną aplikację, która może ochronić miliony młodych ludzi.

To darmowe oprogramowanie jest dostępne jako aplikacja dla Facebooka dla wszystkich internautów i jako dodatek do przeglądarki Firefox.

Artykuł na ten temat został oddany do publikacji.

Komentarze do: Nowa aplikacja dla Facebooka, która wykrywa pedofilów i kryminalistów, została opracowana przez badaczy z Uniwersytetu Ben-Gurion

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz