Szukaj

Jak sex-design wpływa na nasze myślenie, emocje, tożsamość?

Podziel się
Komentarze0

Co robi nam sex-design? Szokuje, podnieca, bawi? A może oburza i zawstydza? Collegium Civitas i pub „Klaps” zapraszają na wykład dr Magdaleny Łużniak-Piechy (psycholog i seksuolog, Collegium Civitas) „Sex-design. Uwarunkowania psychologiczne i socjologiczne”.Zarówno Ci wstydliwi, jak i Ci bardziej odważni będą mogli porozmawiać o tym, czy jest jeszcze coś, co chcielibyśmy wiedzieć o seks-designie, ale boimy się zapytać? Zapraszamy, 27 maja (niedziela), godz. 15.00-17.30, lokalizacja: „Klaps”, ul. Nowy Świat 22/28 pawilon 12-12a (dawne pawilony na tyłach Nowego Światu). Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 23 maja na adres: marta.okon@collegium.edu.pl.

Czy ktoś może sobie wyobrazić miasto, w którym co jakiś czas nie pojawi się billboard z atrakcyjnymi  roznegliżowanymi postaciami, w zachęcających pozach, reklamującymi...cokolwiek? Seks dawno już przestał być sferą ukrywaną, "zacisze alkowy" jest dlatego zaciszne, że "cały ten zgiełk" wyprowadziliśmy daleko poza alkowę.


Wokół nas coraz więcej gadżetów, przedmiotów, wzmianek i aluzji nawiązujących do seksu, zabaw seksualnych, podróży w nieznane - choć tak dobrze nam znane - miejsca. A przecież to nic nowego. Nawiązania do seksualności mają swoje bardzo ważne miejsce w literaturze i sztuce.

Z chwilą, gdy seks stał się naszym naturalnym, codziennym towarzyszem na ulicy, w sklepie, w kinie - w naturalny sposób zrodził się sex-design. Przedmioty i kształty związane z seksualnością, umieszczane są w naszym otoczeniu już nie przypadkowo, ale celowo - z rozmysłem. Jako dekoracja, ale też jako komunikat, środek wyrazu, nośnik informacyjny, dzięki któremu umieszczający chce coś przekazać, pokazać, wskazać.

Podczas spotkania z dr Magdaleną Łużniak-Piechą, psychologiem, specjalistą w dziedzinie psychologii międzykulturowej  i seksuologiem, uczestnicy porozmawiają o tym, jak wpływa na nas sex-design? Czy naprawdę wstydzimy się sex-gadżetów, czy raczej powodem do wstydu byłoby to, że ktoś się wstydzi?

Komentarze do: Jak sex-design wpływa na nasze myślenie, emocje, tożsamość?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz