Szukaj

Życie intymne na emeryturze

Podziel się
Komentarze0

Kiedy kończymy 60 lat i przechodzimy na emeryturę pewne kwestię stają się dla nas tematem tabu, tak jak wtedy gdy mieliśmy 16 lat. Bardzo często chociaż nadal mamy apetyt na seks to staje się ona tematem o którym wstydzimy się mówić. Tak jak gdyby z wiekiem człowiek myślała tylko o tym co go boli i czy nie zapomniał zażyć pigułki na serce.

Życie intymne na emeryturze


Na każdym etapie życia potrzeby seksualne są inne. W starszym wieku libido znacznie spada i ochota na seks nie jest tak duża jak wcześniej, ale nie oznacza to że nie ma jej wcale.

Kobieta

Niechęć kobiety do aktywności seksualnej wynika ze spadku jej atrakcyjności. Menopauza powoduje, że ciało nie jest już tak atrakcyjne jak w wieku 40 lat i z tego powodu zaczynają pojawiać się kompleksy. Dodatkowo panie maja kłopoty z nawilżeniem pochwy co zniechęca do zbliżeń.

Mężczyzna

U panów głównym powodem, który zniechęca do bliskości jest zaburzenie erekcji. Kolejne próby zakończone niepowodzeniem negatywnie wpływają na ochotę podjęcia zbliżenia. Ponadto spadek poziomu testosteronu i słabsza kondycja fizyczna sprawiają, ze panom znacznie spada libido.


Mimo to istnieje ogromna grupa osób, która wcale nie chce żegnać się z przyjemnościami jakie daje współżycie i bliskość z partnerem. Seks po 60 może dodać dużo energii i chęci do życia. Dlatego nie przechodźmy na seksualna emeryturę. Takie zachowanie może nawet pogorszyć stan zdrowia drugiej osoby - partner poczuje się odrzucony, a to negatywnie wpłynie na jego psychikę.

Żeby cieszyć się życiem seksualnym wystarczy zadbać o zdrowy tryb życia. Dbanie o bogatą w witaminy i minerały dietę a także aktywność fizyczna pomoże nam zachować sprawność w łóżku. Suchość pochwy w przypadku pań, także nie powinna być problemem gdyż mogą one sięgnąć po lubrykanty.

Jeżeli głównym problemem są kłopoty z erekcją partnera, warto skonsultować się z lekarzem. Specjalista na pewno znajdzie odpowiednią metodę leczenia, która pomoże nam uporać się z zaburzeniami. Najważniejsze to nie rezygnować z bliskości i starać się by stała się ona jedną z ważniejszych części naszego życia. Nawet seks raz w miesiącu doda nam potrzebnego wigoru oraz radości.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, iż może przyjść taki moment który spowoduje, że seks będzie zbyt dużym wysiłkiem. W takim przypadku należy zrezygnować z bliskości.

Komentarze do: Życie intymne na emeryturze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz