Szukaj

Kiedy należy ograniczyć współżycie płciowe w ciąży?

Podziel się
Komentarze0

Wraz z zmianami jakie zachodzą w Twoim organizmie przez 9 miesięcy, pożądanie i czerpanie przyjemności z seksu również się zmienia. Czasami chęć kontaktów intymnych zwiększa się, a czasami zmniejsza wszystko jest kwestią indywidualną.


Oczywiście idealnie byłoby dla przyszłych rodziców by przez całą ciążę mogli korzystać z przyjemności jakie daje seks. Niestety nie zawsze jest to możliwe.

W czasie trwania ciąży wysokiego ryzyka współżycie płciowe może być ograniczone na pewien okres lub nawet na całe dziewięć miesięcy. W niektórych przypadkach współżycie może być dopuszczone pod warunkiem, że kobieta będzie unikała przeżywania orgazmu. W wypadku ciąży zagrożonej czasem dozwolone jest tylko gra miłosna bez penetracji pochwy.

Przede wszystkim poproś swojego lekarza by powiedział Ci co w kontaktach seksualnych jest bezpieczne i kiedy jest bezpieczne. Postaraj się uzyskać informację od czego w waszym związku musicie się powstrzymywać by nie zaszkodzić dziecku. Zdarza się, że penetracja będzie możliwa tylko w prezerwatywie.


Co jest przyczyną unikania współżycia seksualnego w ciąży:


  • Krwawienie, jeżeli wcześniej już poroniłaś.
  • Niewydolność cisnieniowo-szyjkowa lub łożysko przodujące
  • Pojawienie się sygnałów porodu przedwczesnego lub w przeszłości wystąpienie takiego porodu.

Jeżeli ginekolog stwierdzi, że penetracja jest zabroniona ale przeżywanie orgazmu nie, to możesz pomyśleć ze swoim partnerem o wzajemnej masturbacji. Może się zdarzyć, że masturbacja nie jest dla Ciebie miłą wizją dlatego możesz w ten sposób zadowolić tylko swojego partnera. Gdy lekarz stwierdzi, że możecie odbywać stosunki ale Ty nie powinnaś przeżywać orgazmu to kochajcie się tak byś nie szczytowała. Bardzo ważne w seksie poza przyjemnością jest poczucie bliskości z partnerem, dlatego chociaż seks bez orgazmu jest niepełny potraktuj to jako podtrzymywanie głębokiej więzi z partnerem.

Gdy znajdujesz się w tej grupie osób, w której bliskość fizyczna jest zabroniona ze względu na jej niebezpieczeństwo dla dziecka. W takim wypadku starajcie się uczynić wszystko by nie wpłynęło to negatywnie na wasz związek. Budujcie bliskość opierając się na innych romantyczno-erotycznych sposobach. Należą do nich między innymi przytulanie, trzymanie się za ręce, głaskanie czy delikatne pieszczoty. Poza tym nie zapominajcie o pocałunkach!

Komentarze do: Kiedy należy ograniczyć współżycie płciowe w ciąży?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz