Szukaj

Uczucie braku pożądania po porodzie

Człowiek w przeciwieństwie do zwierząt reaguje na zachowania seksualne bardzo delikatnie. Reakcje człowieka zależne są od nie tylko od wrażliwości jego ciała, ale również od umysłu. I to właśnie on najczęściej wywołuje reakcje, jakie pojawiają się w głowie człowieka.

Uczucie braku pożądania po porodzie

Ciąża to czas burzy hormonalnej, która wywołuje huśtawkę nastrojów i zmiany w całym organizmie. Niestety czas po porodzie również nie należy do najłatwiejszych. Zmiany zaszły bowiem także w strefie życia intymnego. Zmiany te dotyczą nie tylko kobiet ale również mężczyzn.

Znaczna część świeżo upieczonych Tatusiów dostrzega u siebie nieco mniejszy popęd po porodzie, i to zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest sporo:

  • Zmęczenie
  • Strach przed tym, iż dziecko obudzi się już przy pierwszych pieszczotach
  • Obawa, że możesz zranić partnerkę ( jeśli współżyjecie ze sobą zanim jej ciało się zagoi)
  • Psychiczne i fizyczne zaabsorbowanie noworodkiem, które sprawia że nie starcza Ci już energii na inne etapy waszego życia.

Podsumowując możesz po prostu nie mieć ochoty na seks, zwłaszcza jeżeli Twoja żona jest zmęczona fizycznie i psychicznie, a tym samym nie w głowie jej romantyczne uniesienia. Nie możesz przewidzieć jak wiele czasu upłynie, zanim Twoje zainteresowanie seksem powróci. Trudno przewidzieć co jest normą, u niektórych par szybko powraca pożądanie u innych apetyt na seks może powrócić dopiero po sześciu miesiącach. Niektóre panie zauważają całkowity brak zainteresowaniem seksem, aż do momentu gdy zakończą karmić piersią.

Czasami sytuacją która zmienia podejście mężczyzn do seksu jest obecność przy porodzie. Zaczynają myśleć, że coś naruszyło ich ''terytorium'' ale tak jak mijają dni, tak również przemija i to uczucie. Panowie zaczynają pochwa żony pełni dwie funkcje i przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Czekając na powrót pożądania mężczyzna powinien okazywać swojej ukochanej, jak najwięcej czułości. Musi mieć świadomość, że panie nie czują się atrakcyjne tuż po porodzie i zainteresowanie z ich strony na pewno będzie pomocne w powrocie do normalności. Potwierdzenie tego, że są piękne i pożądane może obudzić w nich a także w panach pożądanie szybciej niż myślisz. Dodatkowo panowie mogą zadbać o romantyczny nastrój, zadbać o pieszczoty czy masaż. Kto wie może takie zabiegi sprawią, ze ochota na seks pojawi się szybciej niż oboje myślicie!

Komentarze do: Uczucie braku pożądania po porodzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz