Szukaj

Botoks wzmacnia poczucie własnej wartości

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy poprzez badanie losowe dotyczące wpływu botoksu na ludzi odkryli, że zastrzyk botoksowy mający poprawić wygląd poprawia także samoocenę i ma wpływ na jakość życia danej osoby.
W trakcie badania dr Steven H. Dayan, chirurg plastyczny z Chicago, wstrzykiwał losowej liczbie pacjentów botoks pomiędzy brwi, czoło oraz kurze łapki, a także dawał zastrzyki z roztworu soli fizjologicznej.

Po zastrzykach pacjenci musieli odpowiedzieć na pytania w ankiecie, która skupiała się na ich zdrowiu fizycznym, nastroju, poziomie zadowolenia ze swego ciała, z życia i otoczenia, wyglądzie oraz samopoczuciu Uczestnicy odpowiadali na pytania na 2 tygodnie przed i nad 3 miesiące po dokonaniu zabiegu.


Wyniki badania wykazały, że osoby ze wstrzykniętym botoksem czuły się bardziej szczęśliwe i zadowolone z życia, a także miały zwiększone poczucie własnego komfortu oraz poczucie własnej wartości.

Raport opublikowano w czasopiśmie Dermatologic Surgery. Udowadnia ono, że botoks pozytywnie wpływa na nasz fizyczny obraz siebie, ale także działa korzystnie na psychikę oraz pewność siebie.

Komentarze do: Botoks wzmacnia poczucie własnej wartości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz