Szukaj

Zmarszczki u mężczyzn

Widok mężczyzn w salonach kosmetycznych nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. Panowie zauważywszy jak dużo wysiłku kobiety poświęcają dbaniu o swój wygląd sami zaczęli w tym uczestniczyć. Problemem zarówno pań jak i panów są zmarszczki. U mężczyzn pojawiają się one nieco później, ale za to są wyraźniejsze i głębsze, stąd też warto odpowiednio wcześnie starać się im przeciwdziałać.

Zmarszczki u mężczyzn

Skóra panów wymaga stosowania specjalnych preparatów. Mężczyźni posiadają mocny i gruby naskórek, stąd też ich skóra lepiej radzi sobie ze szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, niż skóra kobiet. Ich skóra jest także mniej delikatna i tłusta. Poza tym skóra męska przez dłuższy czas produkuje kolagen, dlatego panowie dłużej mogą cieszyć się młodym wyglądem. Kolagen odpowiada za elastyczność skóry. Brak kolagenu prowadzi do tworzenia się zmarszczek.

Zmarszczki u mężczyzn wytwarzają się później, ale są głębokie i wyraźne. Skóra panów zaczyna się starzeć pomiędzy 25 a 40 rokiem życia. Cały proces starzenia nabiera intensywności wraz z wiekiem. Co prawda nie ma możliwości przeciwdziałania czynnikom genetycznym odpowiedzialnym za starzenie się skóry, ale istnieją sposoby służące zapobieganiu pogłębianiu się zmarszczek.

Jakie kosmetyki wybierać?

By zapobiec tworzeniu się tych przykrych oznak starzenia, specjaliści doradzają rozpoczęcie stosowania kremów nawilżających odpowiednio wcześnie. Poza tym każdy z panów powinien zaopatrzyć się w preparaty regenerujące i przeciwzmarszczkowe. Kupując kosmetyki warto zwrócić uwagę na ich skład. Głównymi składnikami są witaminy, proteiny i minerały. Najbardziej wskazane dla mężczyzn są produkty bogate w witaminę A, C oraz E. Likwidują one wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Poza tym wskazane jest stosowanie kosmetyków liftingujących, którą pomagają wygładzić naskórek.

Profesjonalne metody walki ze zmarszczkami

Botox

Mechanizm działania tego zabiegu jest w przypadku pań i panów taki sam. Toksyna ma wpływ na przewodzenie w płytce mięśniowo - nerwowej, co przeciwdziała kurczeniu się mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg trwa kilka minut nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Zastrzyki z kwasem hialuronowym umożliwiają widoczne wygładzenie zmarszczek oraz wszelkich niedoskonałości skóry. Wraz z upływem czasu ilość i jakość produkowanego kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu, a to powoduje jej wiotczenie. W pierwszej kolejności dochodzi do wysuszenia skóry, następnie pojawiają się delikatne linie, które w końcu przekształcają się w zmarszczki.

Mikrodermabrazja

Naskórek u mężczyzn jest zdecydowanie grubszy niż ten u kobiet. Zawiera większe pory, a w rejonach podbródka często tworzą się rogowacenia. Mikrodermabrazja jest zabiegiem mającym na celu ścieranie kolejnych warstw naskórka. Przyczynia się do wygładzenia i odświeżenia skóry. Poza tym poprawia jej koloryt i elastyczność, a tym samym rozjaśnia przebarwienia i spłyca istniejące zmarszczki. Takie zabiegi polecane są przy każdym rodzaju skóry. Już pierwsza kuracja pozwala dostrzec widoczne rezultaty.

Peeling medyczny

Peelingi medyczne pomagają kontrolować złuszczenie naskórka. Ich głównym celem jest wyeliminowanie blizn, zmarszczek, przebarwień, plam, łojotoku oraz rozszerzonych porów. Właściwie dobrane związki chemiczne wpływają na poprawę funkcji skóry. Takie zabiegi pomagają wyraźnie odmłodzić skórę.

Mezoterapia

Jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu w miejsca narażone na pojawienie się zmarszczek substancji odżywczych i leczniczych. Mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym, jednak wpływa na poprawę krążenia w skórze właściwej i tkance podskórnej. Dzięki temu dochodzi do zwiększenia stopnia nawilżenia skóry, a to z kolei daje efekty odmładzające.

Lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten pomaga eliminować nagromadzenia tłuszczu pojawiające się na twarzy. W miejsca, w których występuje szczególnie widoczna tkanka tłuszczowa wstrzykuje się specjalny preparat służący rozpuszczeniu warstw tłuszczu.

Komentarze do: Zmarszczki u mężczyzn (1)

Mariolka666
Mariolka666 15-05-2013 20:31

Są sposoby!

1

Ja swojemu misiowi zamawiam krem Oil-Free Sun Protection Daily Facial Moisturizer bo moich damskich nie chce używać :D... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze