Szukaj

Zadbaj o uśmiech swojego mężczyzny

Podziel się
Komentarze1

Blisko 1/3 mężczyzn w Polsce (28%) uważa, że problemy z higieną jamy ustnej wpływają na kontakty towarzyskie - wynika z badania Laboratorium Vademecumi. Dla co czwartego przebadanego pana (25%) powyższe problemy wiążą się także z brakiem chęci do mówienia i rozmawiania. Eksperci Laboratorium Vademecum radzą, jak zadbać o zdrowie jamy ustnej naszych mężczyzn.Kobiety lubią, gdy mężczyźni uśmiechają się zwłaszcza wtedy, gdy robią to na ich widok. Kłopot pojawia się, gdy uśmiech mężczyzny nie dodaje mu pewności, a wręcz powoduje zawstydzenie i nieśmiałość. Nieświeży oddech, przebarwienia na zębach, resztki jedzenia pomiędzy zębami to częste problemy związane z higieną jamy ustnej, które wpływając na jakość życia, blokują aktywność mężczyzn w wielu sferach życia.


Jak zapobiegać problemom związanym z higieną jamy ustnej? Jak zadbać o piękne zęby swojego mężczyzny, a tym samym zatroszczyć się o jego dobre samopoczucie? Eksperci Laboratorium Vademecum znają odpowiedź na te pytania.

W domu


Najczęstszym, wskazywanym przez mężczyzn, sposobem utrzymywania higieny jamy ustnej, jest mycie zębów dwa razy dziennie (60%)ii. Jeśli twój partner ma z tym kłopot, przypomnij mu, że taka częstotliwość to absolutna podstawa codziennej higieny jamy ustnej. Zwróć uwagę na to, że jego zdrowy uśmiech jest ważny również dla ciebie i waszej rodziny. Bez wątpienia właściwe nawyki higieniczne ojca są dobrym wzorem do naśladowania dla dzieci.

W trosce o zdrowie i komfort swojego mężczyzny przypomnij mu o innych, nie mniej ważnych sposobach dbania o higienę jamy ustnej, takich jak: nitka dentystyczna, płyn do płukania ust, czy produkt 2w1 łączący właściwości pasty do zębów z płynem do płukania jamy ustnej.

Jeśli znajdziesz odpowiedni produkt dla swojego mężczyzny, który może zachęcić go do dodatkowej troski o zdrowie jego zębów, poinformuj go o tym lub po prostu podaruj. W ten prosty sposób możesz pomóc swojemu mężczyźnie w wyrobieniu właściwych nawyków higienicznych związanych z utrzymaniem zdrowia jamy ustnej, a to przyniesie Wam obojgu wiele korzyści.


W pracy

Praca zawodowa to niezwykle ważna sfera życia każdego mężczyzny. Właśnie na tym polu może wykazać się umiejętnościami, wiedzą czy zdobytym doświadczeniem. Zdrowy uśmiech pozwoli wzmocnić przekaz komunikatu, rozładować atmosferę, dodać pewności siebie.

Poczucie dyskomfortu spowodowanego brakiem uśmiechu, resztkami jedzenia pozostającymi między zębami czy przebarwieniami może rozpraszać uwagę. Chcąc zadbać o to, żeby Twój mężczyzna czuł się swobodnie i odnosił sukcesy zawodowe przygotuj mu „zestaw błyskawiczny”, w skład którego mogą wchodzić:

  • Nić dentystyczna. W przypadku krępującego wrażenia, że coś „niepożądanego” może znajdować się między zębami, Twój mężczyzna może szybko pozbyć się problemu. Warto nakłonić go, aby również w biurze miał pod ręką nić dentystyczną. Tuż przed ważnym spotkaniem, będzie mógł nią oczyścić przestrzenie między zębami.
  • Pasta do zębów 2w1, np. Vademecum 2in1 White Booster, która nie tylko odświeża oddech, ale dzięki optycznemu systemowi wybielania zapewnia również natychmiastowy efekt bielszego uśmiechu. Na co dzień White Booster służy jako standardowa pasta do zębów, ale wystarczy wycisnąć jej trochę bezpośrednio do ust, a następnie wypłukać wodą.

Pasta całkowicie rozpuści się w wodzie, i jako płyn do płukania ust skutecznie odświeży oddech, docierając do trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych. Opakowanie jest małe i poręczne. Zmieści się w każdej aktówce, teczce, a w ostateczności nawet w wewnętrznej kieszeni marynarki. Innym rozwiązaniem są również płyny do płukania ust, które pozwolą pozbyć się resztek jedzenia i przywrócić świeży oddech. 

Dodatkowo możesz wyposażyć swojego partnera w:

  • Gumę do żucia. Postaraj się, żeby jedno opakowanie znajdowało się zawsze w najbardziej dostępnym miejscu, np. w kieszeni spodni, w teczce. Jest to szybkie rozwiązanie na tymczasowe pozbycie się nieświeżego oddechu.
  • Odświeżacz do ust. Idealnie sprawdza się tuż przed spotkaniem, ale działa krócej ze względu na to, że nie usuwa reszek jedzenia z ust, tak jak pasta lub płyn do płukania ust, tylko pozostawia miętowy zapach.
  • I w końcu… zestaw do mycia zębów. Jeżeli Twój mężczyzna ma taką możliwość, to powinien trzymać w szafce lub teczce szczoteczkę i pastę do zębów. Nie masz pewności, czy będzie korzystał z tych „przyborów” poza domem, ale możesz od czasu do czasu zapytać, czy kończy mu się pasta. Przypomnisz mu tym samym, że o swój piękny uśmiech powinien zadbać również w pracy.

Eksperci Laboratorium Vademecum przypominają także, że dla zdrowia jamy ustnej bardzo istotne są regularne wizyty u lekarza stomatologa. Przypomnij więc swojemu mężczyźnie, że dbając na co dzień  o właściwą higienę jamy ustnej, może uniknąć wiertła dentysty w przyszłości!

Więcej informacji: www.vademecumexpert.pl, www.henkel.pl

Komentarze do: Zadbaj o uśmiech swojego mężczyzny (1)

tylenol
tylenol 26-08-2011 15:45

paranoja jakaś

1

już bez przesady. dorosły chłop sam powinien dbać o zęby. a jak nie chce, to w wieku 30 lat będzie chodził ze sztuczną szczęką. co to za bzdura, żeby kobietę nawet męskimi zębami obciążać? co jeszcze, może powinna mu wie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze