Szukaj

Zabawy interaktywne dzieci

Podziel się
Komentarze0

W 11 miesiącu życia dziecko staje się świadome tego, że jest odrębnym stworzeniem. W tym wieku maluch także zna już bardzo dobrze swoje ciało, upodobania, potrzeby. Swoje upodobania wyraża za pomocą gestów lub słów. W tym okresie najbardziej fascynującymi zabawami dla dziecka są te, które niosą za sobą jakąś tajemnice, np. jakaś osoba znika z pola widzenia dziecka po to aby za chwilę ponownie się pojawić.


11 miesięczny maluch poznaje świat poprzez obserwację. Jego pionowa pozycja ciała pozwala mu na prawidłowe ocenienie stosunków przestrzennych w otoczeniu. Dzięki temu dziecko potrafi niemalże prawidłowo ocenić jak daleko znajdują się określone przedmioty i potrafi je rozpoznać nawet jeśli nie są widoczne w całości.

Dziecko potrafi także kojarzyć konkretne czynności z innymi czynnościami. Na przykład jeśli mama sięga po płaszcz to dziecko wie, że zbliża się pora na spacer.

Do zabaw interaktywnych z dzieckiem zaliczamy następujące zabawy
  • Zabawa w chowanego
Zabawa w chowanego w  tym wieku potrafi dostarczyć maluchowi wiele cennych przeżyć i radości. Polega to na tym, że przykrywamy główkę dziecka w taki sposób, aby maluszek się nie przestraszył. W tym celu powinno tłumaczyć się maluchowi każdy nasz gest i zapowiedzieć zbliżającą się zabawę.


Dziecko będzie dążyć do ściągnięcia chusteczki, aby ponownie móc zobaczyć mamę. Kiedy uda się dziecku ściągnąć chusteczkę z głowy, powinno się je pochwalić głaszcząc lub całując i ponownie wrócić do zabawy.

  • Zabawa wio koniku
Zabawa wio koniku pozwala na fantastyczną zabawę z dzieckiem oraz na trening dla mięśni i zmysłu równowagi. Na tym etapie rozwoju dziecka, bardzo ważne są takie proste zabawy. Dzięki nim dziecko uczy się utrzymywać równowagę, prostować plecy i chronić się przed upadkiem. Dodatkowo, zabawa w wio koniku sprzyja rozwojowi mowy i pamięci dziecka, gdyż dziecko szybko uczy się powtarzać rymowanki towarzyszące galopowaniu na kolanach rodziców.

Komentarze do: Zabawy interaktywne dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz