Szukaj

Stomatologia dziecięca, jak uniknąć traumy

Podziel się
Komentarze0

Aż 60% Polaków boi się wizyty u dentysty, czego najczęstszą przyczyną są złe doświadczenia i wspomnienia z dzieciństwa. Tymczasem współczesna stomatologia dziecięca pozwala dziecku  nie tylko uniknąć traumatycznych chwil, ale nawet zaprzyjaźnić się z gabinetem dentystycznym.W pracy stomatologa dziecięcego najważniejsze jest podejście do małego pacjenta. To specjalizacja, która niejednokrotnie wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii.

Zanim zaplanujemy wizytę naszego dziecka u dentysty powinniśmy wpajać pozytywne schematy dotyczące pielęgnacji zębów. Nigdy nie powinniśmy w obecności dziecka wyrażać strachu przed kontaktem ze stomatologiem.


Odkąd pojawi się u naszego malca pierwszy ząbek rodzic ma obowiązek wyposażyć go w specjalną szczoteczkę do zębów i dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka. To pozwoli przyzwyczaić dziecko do dbania o zęby, a w późniejszym okresie ułatwi samodzielną pielęgnację jamy ustnej. - W naszej klinice zatrudniamy wspaniałych pedodontów, którzy pomagają małym pacjentom pozbyć się lęku przed stomatologiem. Oferujemy wizyty adaptacyjne podczas których dzieci oswajają się z otoczeniem gabinetu i kliniki. Gdy przychodzą następnym razem na konkretny zabieg, siadają na fotel jakby przyszli do cioci, a nie do lekarza – mówi Bartosz Bajerlein, członek zarządu Dental Prestige.


Warto pamiętać, aby pierwsza wizyta u pedodonty nie zdarzyła się w momencie gdy u dziecka pojawia się problem z uzębieniem. Wizytę należy zaplanować jak najwcześniej. Pierwsze kontakty z lekarzem stomatologiem powinny mieć charakter informacyjny i edukacyjny. Dzięki temu mały pacjent uniknie negatywnych skojarzeń i emocji.


- Od początku istnienia firmy najistotniejsze dla nas było, by stomatologia dziecięca była na jak najwyższym poziomie – mówi Bartosz Bajerlein, członek zarządu spółki. Posiadamy gabinet przeznaczony wyłącznie dla maluchów („Gabinet SuperPacjenta”). Wyposażony jest on w zabawki i materiały edukacyjne, a na młodych pacjentów czekają m.in. kolorowe wypełnienia ubytków.

Komentarze do: Stomatologia dziecięca, jak uniknąć traumy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz