Szukaj

Smutna młodość: coraz większa liczba sygnałów

Podziel się
Komentarze0

W Kanadzie, władze odpowiedzialne za ochronę młodych ludzi (directions de la protection de la jeunesse, DPJ) przedstawiły portret sytuacji nastolatków oraz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji.W latach 2010-2011, sygnałów dotyczących dzieci mających problemy w Quebeku, było znacznie więcej niż w ciągu ostatnich pięciu lat: czyli 8,2% w porównaniu do 1,4%. W samej prowincji Quebec, zasygnalizowano aż 76 469 przypadków trudnych sytuacji dotyczących dzieci, czyli aż o 5 800 więcej niż w zeszłym roku.

W prowincji Chaudère-Appalaches, liczba odnotowanych sygnałów jest z kolei praktycznie taka sama, co w roku ubiegłym, czyli 1739. Natomiast, region Capitale-Nationale naliczył aż 2506 dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji, co oznacza wzrost o 241 przypadków w stosunku do roku ubiegłego.


Najczęściej donosi się o zaniedbaniu oraz o nadużyciach w stosunku do nastolatków i do dzieci. Jak uważają władze odpowiedzialne za ochronę młodych ludzi, coraz większa wrażliwość całej populacji na maltretowanie dzieci, zubożenie części populacji, tak samo jak i odizolowanie rodzin z powodu biedy częściowo wyjaśniają rosnącą liczbę tego typu sytuacji.

Dane te dotyczą każdej kategorii wiekowej, poczynając od nastolatków, kończąc na niemowlętach.

Komentarze do: Smutna młodość: coraz większa liczba sygnałów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz