Szukaj

Rusza ekspercka infolinia programu "Mleczny Start wspiera Super Mamy"

Podziel się
Komentarze0

80% polskich mam towarzyszą różnego rodzaju obawy związane z funkcjonowaniem ich dzieci w szkole - wynika z opracowanego na podstawie ogólnopolskiego badania opinii publicznej raportu „Mleczny Start do Szkoły”. Aby pomóc mamom i ich dzieciom lepiej poradzić sobie ze szkolnym stresem, inicjator badania - Partnerstwo dla Zdrowia, uruchomi  we wrześniu infolinię pod numerem  801 001 010*. Odpowiedzi na zapytania mam będą udzielać psycholog - Anna Kałuba-Korczak i specjalista ds. żywienia - Małgorzata Więch (na zdjęciu).Każda mama idzie do szkoły razem ze swoim dzieckiem. Jej początek lub powrót do niej po wakacyjnej przerwie jest źródłem różnorodnych obaw dla obydwu stron. Zakup podręczników, nowych ubrań, troska o bezpieczeństwo, zdrowie i właściwą dietę i nowe obowiązki, którym rodzina będzie musiała  sprostać, to tylko  niektóre z powodujących w tym okresie stres czynników.

Rzetelna, poparta doświadczeniem wiedza na ich temat pomoże mamom przygotować się do powrotu ich dzieci do szkoły. Korzystając z uruchomionej przez Partnerstwo dla Zdrowia infolinii będą one mogły skonsultować swoje obawy z ekspertami programu „Mleczny Start wspiera Super Mamy” - psychologiem Anną Kałubą-Korczak oraz specjalistą ds. żywienia Małgorzatą Więch. Obie ekspertki posiadają wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów mam i ich dzieci i co ważne - same będąc także matkami, znają problem od przysłowiowej podszewki i potrafią udzielić odpowiedzi na pytania nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej.


Infolinia będzie do dyspozycji mam przez cały wrzesień pod numerem 801 001 010 w określonych dniach dyżurowania ekspertów. We wtorki w godzinach od 16 do 18 na pytania będzie odpowiadała Małgorzata Więch, specjalista ds. żywienia, a we czwartki w  godzinach od 17 do 19 Anna Kałuba - Korczak, psycholog.

*Całkowity koszt połączenia wynosi 0,29 gr.

Komentarze do: Rusza ekspercka infolinia programu "Mleczny Start wspiera Super Mamy"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz