Szukaj

Obawy wielu młodych matek znajdują ujście na forach internetowych

Podziel się
Komentarze0

Wychowywanie małych dzieci może stanowić prawdziwe wyzwanie. Współcześnie coraz więcej matek wykorzystuje fora internetowe w celu zasięgnięcia porady innych kobiet. Badania naukowców Jean Ispy i Noriko Porter z University of Missouri wykazały, że fora stanowią bezpieczne środowisko, w którym matki mogą anonimowo podzielić się swoimi doświadczeniami i otrzymać wsparcie.Jean Ispa tłumaczy, że młode matki często wstydzą się własnych odczuć, szczególnie gdy są one negatywne wobec ich dziecka, a dzięki forom internetowym mogą anonimowo zwierzyć się z wszelkich problemów i uzyskać emocjonalne wsparcie i pomoc kobiet mających podobne doświadczenia.

Jean Ispa i Noriko Porter obserwowały fora internetowe dwóch popularnych w Stanach czasopism dla rodziców i przeanalizowały ponad 100 postów matek dzieci w wieku do dwóch lat.

Okazało się, że obawy wyrażane przez te kobiety dotyczyły głównie karmienia lub jedzenia, snu, rozwoju, dyscypliny, nauki korzystania z toalety oraz relacji matka – dziecko.


Według Ispy, zaletą forów internetowych jest to, że są zawsze dostępne i można dzięki nim uzyskać pomoc w krótkim czasie. Wysoki koszt usług medycznych i długi czas oczekiwania na wizytę mogą skłaniać matki do szukania szybkich i praktycznych porad na forach.

Jednak informacje, jakie można tam znaleźć, czasem są sprzeczne z tym, co mówią inne źródła oraz pracownicy służby zdrowia i mogą być nieścisłe.

Tak więc fora internetowe są dobrym źródłem wsparcia, jednak matki powinny zachować ostrożność i zdawać sobie sprawę, że informacje, jakie można tam znaleźć, zwykle pochodzą od laików.

Ispa zauważa również, że pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia mogliby obserwować fora internetowe, aby lepiej poznać problemy młodych matek oraz dowiedzieć się, jakie sprzeczne informacje mogą do nich docierać.

Dzięki temu w trakcie wizyty lekarskiej mogliby sami poruszać kwestie, o których matki wstydzą się wspomnieć same z siebie.

Wykorzystywanie for internetowych w celu zasięgnięcia porady jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Amerykanie często zmieniają miejsce zamieszkania. Kobiety nie mieszkają już blisko własnych matek, które mogłyby poprosić o pomoc, więc szukają wsparcia w Internecie.

Komentarze do: Obawy wielu młodych matek znajdują ujście na forach internetowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz