Szukaj

Lato? Wesoło i bezpiecznie!

Podziel się
Komentarze1

Wakacje coraz bliżej! Słoneczne dni zachęcają do wyjścia z domu i zabaw na świeżym powietrzu. To najlepszy czas dla naszych pociech na szaleństwa na rowerach, rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Często oznacza to również liczne otarcia, zadrapania i inne kontuzje, warto więc zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci i przygotować się na ewentualne urazy.


1.    Ostrożności nigdy za wiele!

Po pierwsze - kask i ochraniacze na łokcie i kolana. Pamiętajmy, że stosowanie tego typu zabezpieczeń skutecznie chroni nasze dzieci przed groźnymi urazami. Obecnie oferta tego typu produktów jest bardzo szeroka, warto więc wybrać się na wspólne zakupy i dobrać produkty odpowiednich rozmiarów, które jednocześnie będą dla dzieci atrakcyjne wizualnie. Jeśli same je wybiorą, dużo chętniej będą je nosić!

2.    Do wesela się zagoi...


Po drugie - dobrze wyposażona apteczka. Odpowiednio dobrane produkty pozwolą szybko ukoić płacz i zapobiegną powstawaniu niechcianych pamiątek w postaci blizn. Zanim zabierzemy się za opatrywanie urazu skóry, w pierwszej kolejności należy pozbyć się znieczyszczeń, które mogły przedostać się do jej głębszych warstw. Pamiętajmy, że większość groźnych zanieszczeń takich jak bakterie Gram dodatnie np. gronkowiec złocisty i Gram ujemne np. pałeczka ropy błękitnej, a także grzyby są niewidoczne dla oczu! Aby ochronić dzieci przed ich szkodliwym działaniem warto zastosować wodę utlenioną w żelu (np. Peroxygel 3,0), dzięki której możemy błyskawicznie zdyzynfekować wszystkie drobne skaleczenia i otarcia. Konstytencja żelu sprawia, że produkt nie spływa z miejsca aplikacji, wytwarzając delikatny żelowy opatrunek. No i najważniejsze - woda utleniona w żelu jest dużo łagodniejsza od klasycznej wody utlenionej, dlatego nie boją się jej nawet najmłodsi.


Kiedy rana jest już pozbawiona zanieczyszczeń możemy zabezpieczyć ją przy pomocy plastra lub w przypadku większych kontuzji sterylnym opatrunkiem i bandażem elastycznym. Czasem jednak to nie uraz skóry jest źródłem największego dyskomfort, lecz silne stłuczenie. Ukojenie przynosi wtedy schłodzenie miejsca kontuzji. Możemy wykorzystać do tego torebkę z kostkami lodu lub chłodzący spray, który pomoże zmniejszyć obrzęk. Jeśli stłuczenie jest rozległe warto zastosować dodatkowo krem uszczelniający naczynka, który pomoże zniwelować siniaki.

Najważniejsze jednak to nie wpadać w panikę i pamiętać, że o ile guzy i otarcia z czasem idą w zapomnienie, wspomnienia dobrej zabawy z lat dziecięcych zostają z nami na długie lata!


Komentarze do: Lato? Wesoło i bezpiecznie! (1)

ariela
ariela 06-04-2012 09:02

opatrunek

1

Każde skaleczenie musi być porządnie zabezpieczone przed drobnoustrojami, najlepiej jak skaleczenie posmaruje się jakimś biologicznym opatrunkiem, który nie wymaga plasterków, których dzieci nie lubią.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze