Szukaj

Akcesoria potrzebne dziecku do snu

Podziel się
Komentarze0

Małe dziecko tuż po urodzeniu większość czasu spędza śpiąc. Dlatego należy zadbać o to, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do snu i dzięki temu zapewnić mu prawidłowy rozwój. Gdyż to własnie w czasie snu dziecko rośnie i odpowiednio się rozwija.Optymalna temperatura dla śpiącego dziecka powinna wynosić 22-25C. Co więcej powietrze nie powinno być zbyt suche  a pokój powinien być często wietrzony. Korzystną atmosferę do snu dziecka sprawia także nieco przyćmione światło w pokoju i cisza.

Tuż po urodzeniu dziecko może spać w wózeczku lub w kołysce . Z czasem jednak niezbędne staje się łóżeczko, które będzie odpowiednim miejscem nie tylko do snu ale i do zabawy.

Jakie łóżeczko najlepsze dla dziecka?


  • Łóżeczko stanowi ważny element wyposażenia dziecięcego pokoju. Dziecko spędza w nim bardzo dużo czasu dlatego należy wybrać go z rozwagą. Łóżeczko dziecięce powinno spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa, aby maluszek czuł się w nim dobrze i nie był narażony na niebezpieczeństwo.
  • Materac stanowi ważny element łóżeczka. Nie powinien on być zbyt  miękki, ale powinien być dopasowany do rozmiarów łóżeczka. Jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa maluch, gdyż w szparach może utknąć rączka, nóżka a nawet główka dziecka.
  • Moskitiera może okazać się bardzo przydatnym dodatkiem zwłaszcza latem. Pozwoli ona w odpowiedni sposób zabezpieczyć dziecko przed ukąszeniami owadów, a przede wszystkim komarów.
Tuż po urodzeniu dziecka zamiast łóżeczka wygodnym rozwiązaniem jest stosowanie przenośnej torby, która spełnia rolę kołyski . Jest ona bardzo praktyczna ze względu na to, że jest lekka i można ją łatwo przenieść do samochodu czy do wózka.


Pościel dziecięca


Pościel przeznaczona dla niemowlęcia powinna być wykonana z przyjaznego dla dziecka materiału. Ważne jest także dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Pościel dla niemowlęcia powinna być w pastelowych, delikatnych kolorach.


Komplet pościeli dla dziecka powinien składać się z :

  • Gniazdka, które pozwoli chronić główkę dziecka prze uderzeniem o szczebelki łóżeczka
  • Kołderki, która powinna być lekka i najlepiej wykonana z antyalergicznego materiału, którą można wyprać w pralce. Przydatna może okazać się kołderka, która można zapiąć z boku , w taki sposób aby powstał śpiworek. Dzięki temu uchroni się dziecko przed odkrywaniem się.
  • Podkładu pod prześcieradło, powinien być ceratowy lub plastikowy, pokryty z jednej strony frotą. Taki podkład pozwala chronić materac przed wszelkimi zabrudzeniami.
  • Prześcieradła, które powinno być wykonane z bawełny. Warto zainwestować w prześcieradło dobrej jakości, gdyż nie zniszczy się zbyt szybko w praniu.
  • Poduszki, w pierwszych miesiącach życia dziecko nie potrzebuje poduszki do snu, gdyż jej stosowanie powoduje deformację kręgosłupa u dziecka, jak również ogranicza ruchy dziecka. Starsze niemowlęta także nie potrzebują poduszki, jeśli jednak uznamy, że jej potrzebuje to powinna być płaska, nie za miękka i jak najmniejsza.

Zabawki do łóżeczka i kołyski

Obecnie w sklepach jest duży wybór zabawek do łóżeczek niemowlaka. Ich celem jest zabawić małe dziecko, zwrócić jego uwagę. Przed zakupem takiej zabawki należy upewnić się, że jest ona całkowicie bezpieczna i czy posiada atest.

  • Karuzele to zabawki najczęściej kupowane dla maluszków. Przyciągają one uwagę dziecka i stymulują jego zmysły.
  • Przytulanka do snu jest miękka kolorowa i często towarzyszy dziecku przez wiele lat. Wybierając zabawkę dla niemowlaka powinno się zwrócić uwagę czy jej oczy nos lub inne części są odpowiedni przymocowane, najlepiej powinny być one albo namalowane lub wyszyte.  Materiał z jakiego wykonana jest przytulanka powinien być gładki, najlepiej bawełniany lub frotowy, aby zabawkę łatwo można było wyprać.

Komentarze do: Akcesoria potrzebne dziecku do snu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz