Szukaj

Akcesoria potrzebne do kąpieli dziecka

Podziel się
Komentarze0

Kąpiel dziecka jest istotną czynnością każdego dnia. Z reguły maluchy uwielbiają się kąpać, dlatego też często jest to bardzo przyjemne przeżycie. W przypadku kąpieli niezbędne jest pozytywne nastawienie rodzica. Nastrój radosnej mamy często udziela się dziecku. Przygotowując się do kąpieli trzeba brać pod uwagę, że będzie nam potrzebne kilka przedmiotów.


Najlepiej wcześniej sobie wszystko przygotować, by później nie denerwować się tym, że czegoś nie możemy znaleźć. By poprawić sobie nastrój przed rozpoczęciem kąpieli można włączyć ulubioną muzykę i rozkoszować się jej dźwiękiem wraz z dzieckiem. Kąpiel powinna być zakończona delikatnym masażem ciała malca. Na koniec także zaleca się wcieranie kremu specjalnie do tego przeznaczonego w delikatną skórę niemowlaka.

Co jest nam potrzebne do kąpieli?
  • Po pierwsze wanienka. Na rynku dostępne są wanienki na stelażu lub normalne wanienki. Zaletą wanienek na stelażu jest to, że są one bardzo praktyczne. Można w dowolny sposób dopasowywać ich wysokość do swoich potrzeb. Poza tym są one wykonane z bardzo miękkiego plastiku, który uniemożliwia dziecku bolesne uderzenia. W sklepach spotkać się również możemy z głębokimi wanienkami z delikatnymi ściankami. Jest to dobry zakup dla osób posiadających dużo miejsca w mieszkaniu. Taka wanienka może być użyteczna przez kilka lat.
  • Po drugie ręcznik. Przy kąpieli niezbędne jest posiadanie dużego bawełnianego ręcznika. Bardzo dobrym pomysłem jest korzystanie z innego mniejszego ręcznika w celu wycierania twarzy lub włosów dziecka. Dziecięce ręczniki nie należy prać razem z innymi ręcznikami.
  • Po trzecie szlafroczek kąpielowy lub ręcznik z kapturkiem. Spełniają się one doskonale jeżeli chodzi o zapewnienie ciepła malcowi po kąpieli. Warto wiedzieć, że nawet dobrze ogrzany pokój nie pomoże dziecku utrzymać ciepła.
  • Po czwarte specjalne mydełko, szampon i płyn dla dzieci. W sklepach dostępne są różnego rodzaju produkty przeznaczone dla dzieci. Nie są one perfumowane i zawierają odpowiedni odczyn (pH), który doskonale współgra ze skórą dziecka. Warto wiedzieć, że w pierwszych tygodniach życia dziecko nie potrzebuje żadnych specjalnych produktów. Myje się je tylko wodą.
  • Po piąte gąbeczka. Naturalna gąbka jest idealnym narzędziem do kąpieli niemowlaka. Jest bardzo miękka i problemu nie sprawia jej wydezynfekowanie we wrzątku.
  • Po szóste pływające zabawki. Takie zabawki stosuje się u nieco starszych dzieci. Dostarczają one malcowi dobrej zabawy i znacznie urozmaicają kąpiel. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze zabawek trzeba się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka, dlatego warto zwrócić uwagę na wykończenie zabawek.
  • Po siódme grzebień i szczoteczka do włosów. Miękka szczoteczka służy nie tylko czesaniu delikatnych włosków malucha, ale także spełnia się doskonale jako przyrząd masujący skórę główki dziecka. Używany po kąpieli grzebyczek powinien mieć ząbki zakończone kuleczkami, gdyż w ten sposób nie kaleczymy skóry naszej pociechy.
  • Po ósme nożyczki do obcinania paznokci. Po kąpieli dobrze jest obciąć dziecku jego malutkie paznokcie. Nożyczki powinny być ostre i zaokrąglone na końcach, gdyż w ten sposób dziecko ma zapewnione najwyższe bezpieczeństwo w razie nagłego ruchu.
  • Po dziewiąte termometr kąpielowy. Warto wiedzieć jaka jest temperatura wody, w której kąpiemy malucha. Powinna ona wynosić od 34 do 37º C. Termometr kąpielowy doskonale pomoże nam sprawdzić, czy woda ma odpowiednią temperaturę. Temperaturę można sprawdzić także w inny sposób, tzn. zanurzając łokieć i przedramię w wodzie. Jednak z tej metody z reguły korzystają już doświadczeni rodzice.

Kąpiel jest bardzo ważnym elementem codziennych czynności związanych z pojawieniem się dziecka na świecie. Świeżo upieczeni rodzice powinni wiedzieć w jakie akcesoria należy zaopatrzyć swoje mieszkanie, by czynność ta przebiegała przyjemnie i bezproblemowo. Warto pamiętać, że większość dzieci bardzo lubi kąpiel, dlatego też czas ten wydaje się być często bardzo mile spędzony.

Komentarze do: Akcesoria potrzebne do kąpieli dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz