Szukaj

Zdiagnozuj raka za darmo! Bezpłatne USG i dermatoskopia na Łubinowej

Podziel się
Komentarze0

Choć październik to międzynarodowy miesiąc walki z rakiem, wciąż zapominamy o nowotworach skóry. Co drugi pacjent chory na czerniaka umiera, bo za późno zgłosił się do lekarza - mówi dr Tadeusz Pająk, ordynator chirurgii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego  Łubinowa 3, gdzie już w najbliższą sobotę (22 października) odbędą się bezpłatne badania ukierunkowane na zmiany nowotworowe skóry i piersi.


Akcja darmowych badań i porad specjalistycznych w szpitalu przy Łubinowej 3 skierowana jest do mieszkańców Katowic i okolic, którzy w najbliższą sobotę (22 października) odwiedzą katowicką placówkę. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie wykonać badania ultrasonografem i dermatoskopem, przebadać swoją skórę i piersi właśnie pod kątem chorób nowotworowych. Dodatkowo będzie możliwość porozmawiania ze specjalistami o tym jak samemu się badać, chronić znamiona i na jakie zmiany na skórze i w piersiach szczególnie zwracać uwagę.

- Poprzez organizację bezpłatnych badań i konsultacji chcemy wesprzeć Ślązaków w trosce o zdrowie, ale też edukować i budzić świadomość naszego społeczeństwa, że tylko profilaktyka i wczesne wykrycie zmian rakowych pozwala nam dłużej cieszyć się życiem - mówi Beata Koza, dyrektor Szpitala Łubinowa 3 w Katowicach. Sobota będzie też doskonałą okazją do zasięgnięcia fachowej opinii dla tych, którym przeszkadzają mankamenty kosmetyczne skóry i zastanawiają się nad korekcją blizn i innych niedoskonałości.

Kwadrans dla zdrowia

Darmowe badania będą wykonywane przez dermatochirurga, ginekologa i dermatologa, w godzinach od 10:00 do 15:00.  Co ważne, aby wykonać proponowane badania nie trzeba mieć żadnego skierowania. Badania nie są ani bolesne, ani czasochłonne. - Osoby niedysponujące nadmiarem wolnego czasu dodatkowo chciałbym przekonać, żeby w drodze do pracy lub na sobotnie zakupy przyszły się przebadać. Wystarczy zaledwie kwadrans, żeby sprawdzić czy nic złego się nie dzieje.


A pamiętajmy, że ten kwadrans może zapewnić nam życie w zdrowiu przez długie lata - przekonuje dr Tadeusz Pająk, ordynator chirurgii przy Łubinowej 3, specjalizujący się w nowotworach skóry i schorzeniach piersi. Osoby, które już wcześniej kontrolowały swoje zdrowie pod kątem zmian nowotworowych powinny zabrać ze sobą dokumentację medyczną choroby.


Organizatorzy proszą o wcześniejsze telefoniczne ustalenie godziny wizyty w rejestracji pod telefonem (32) 202 55 21. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc też pod bezpłatny numer infolinii  530 215 215.

Informacje dodatkowe:


Kiedy pieprzyki i inne znamiona na skórze powinny nas  zaniepokoić?

 • jeśli znamiona powiększają się, zaczynają rosnąć
 • zmieniają kolor na inną barwę, np. na czarną albo wręcz odbarwiają się i dotychczas intensywne znamiona zaczynają blednąć
 • są wypukłe, ponad poziomem skóry
 • zaczynają krwawić lub sączą się z nich inne wydzieliny
 • zaczynają wyrastać z nich włosy.
Kto jest narażony na problemy z nowotworami skóry?
 • Osoby, u których wcześniej w rodzinie wykryto choroby nowotworowe skóry,
 • Osoby, które mają jasną karnację skóry i opalają się bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry środkami z filtrami,
 • Osoby, które narażone są na promieniowanie słoneczne z racji wykonywanego zawodu, np. rybacy,
 • Osoby, które są narażone na chemikalia lub pracują w środowisku, gdzie występuje dużo różnych związków chemicznych mających kancerogenny wpływ, np. w hutach, kopalniach, etc.
 • Osoby, które pracują na powietrzu, ale też mają kontakt z różnymi niebezpiecznymi związkami chemicznymi, np. rolnicy, drogowcy .
 • Osoby, które genetycznie predysponowane są do chorowania na nowotwory skóry, gdyż mają po prostu dużo różnych znamion barwnikowych, np. pieprzyków.
***
Poradnia chirurgii ogólnej Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Łubinowa 3 świadczy usługi w zakresie diagnostyki i usuwania znamion, nowotworów skóry, korekcji blizn, diagnostyki schorzeń piersi i usuwania guzów.

Komentarze do: Zdiagnozuj raka za darmo! Bezpłatne USG i dermatoskopia na Łubinowej

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz