Szukaj

Udany przeszczep nerki u pacjenta zawierciańskiej stacji dializ Hand-Prod

Podziel się
Komentarze0

Już 4 pacjentów sieci stacji dializ Hand-Prod zostało w tym roku poddanych przeszczepom nerek. Ostatni udany przeszczep wykonano w Zawierciu 3 tygodnie temu. Pacjent przebywa jeszcze w klinice, ale jego stan jest dobry.Pacjent zawierciańskiej placówki czekał na przeszczep 8 miesięcy. To dość krótki okres oczekiwania, jak poinformował nas lekarz prowadzący.Każde takie wydarzenie to wielkie święto dla pracowników stacji dializ. Nie zdarza się to tak często, jak można by sobie życzyć. Na transplantację nerki czeka obecnie w Polsce ponad 1500 osób, na serce - prawie 200, a na wątrobę - 144 osoby. Do końca maja 2009 r. do Poltransplantu - Polskiego Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji - wpłynęło 238 zgłoszeń o możliwości pobrania narządów od osób zmarłych, 60 nie wykorzystano. Najczęściej przeszczepianym narządem są nerki - 790 w 2008 roku, a w 2009 (dane na koniec maja) - 329.

Należy pamiętać, że przeszczepy narządów są niełatwym procesem. Najtrudniejsze jest dopasowanie biorcy. Liczy się też błyskawiczne przetransportowanie, operacja zakończenia powodzeniem a następnie proces rekonwalescencji. Aby uchronić się przed odrzuceniem przeszczepu przez organizm pacjent musi już przez całe życie brać leki immunosupresyjne. Jednak jest to niska cena za powrót do normalnego i aktywnego życia.

- To wielki sukces i prawdziwa radość dla personelu naszej placówki - mówi dr Ryszard August, kierownik zawierciańskiej placówki - ten przeszczep był dla nas najpiękniejszym prezentem, jaki otrzymaliśmy z okazji pierwszej rocznicy istnienia naszej stacji dializ. Przeszczep nerki u każdego pacjenta wymaga zaangażowania personelu medycznego, który musi dopełnić licznych formalności. Istotną rolę odgrywa w tym procesie właśnie stacja dializ. - Wspieramy naszych pacjentów w staraniach o przeszczep i na każdym przypadku bardzo nam zależy. Priorytetem dla nas jest utrzymanie jak najwyższej jakości hemodializ, tak by pacjent był w jak najlepszej kondycji. To podstawowy warunek zakwalifikowania do operacji. Służymy pomocą i radą, pilotujemy badania, które odbywają się w poradni nefrologicznej. Na ich podstawie zgłaszamy do Centralnej Listy Biorców oraz przygotowujemy pacjenta, bezpośrednio przed przeszczepem, do zabiegu operacyjnego.


Stacja dializ Hand-Prod w Zawierciu to komfortowo wyposażona placówka mieszcząca się w nowym budynku niedaleko Powiatowego Szpitala. Tej wiosny stacja została wyróżniona kryształową nagrodą imienia Wiesława Ochmana przyznawaną instytucjom wspierającym Powiatowy Szpital w Zawierciu. - Ta impreza to fenomen, bo jest organizowana nieprzerwanie od 17 lat. Nagrody wręcza się podczas koncertu charytatywnego im. Wiesława Ochmana - mówi dr August - oprócz dużego prestiżu tego wyróżnienia, warta podkreślenia była oprawa imprezy oraz udział wielu młodych i dobrze się zapowiadających artystów operowych. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem ją odebrać w imieniu firmy Hand-Prod a także uczestniczyć w tak szacownym koncercie. Podsumowując pierwszy rok działania naszej placówki, muszę stwierdzić, że był on bardzo udany. Wierzę, że uda nam się doprowadzić do przeszczepu jak najwięcej naszych pacjentów.

Hand-Prod Sp. z o.o. od stycznia 2008 r. stanowi część fińskiej grupy OneMed, wiodącego dystrybutora produktów jednorazowych, diagnostycznych, wyrobów i urządzeń medycznych w krajach Europy Północnej. Grupa OneMed skupia firmy z krajów skandynawskich oraz nadbałtyckich.

Hand-Prod to dystrybutor leków i wysokospecjalistycznych produktów medycznych
dla placówek polskiej służby zdrowia. Obsługuje ponad 600 szpitali, 4 tys. aptek i hurtowni farmaceutycznych oraz instytuty naukowo-badawcze. Szeroka gama oferowanych przez spółkę produktów obejmuje: farmację, chirurgię, diagnostykę laboratoryjną, stacje uzdatniania wody
(do celów medycznych) oraz wybrane elementy z dziedziny diabetologii.

Hand-Prod to również dynamicznie rozwijająca się sieć stacji dializ - prowadzi osiem nowoczesnych placówek (Gorlice, Jasło, Dąbrowa Tarnowska, Jędrzejów, Zawiercie, Świdnica, Limanowa, Drawsko Pomorskie). Stacje dializ zapewniają pacjentom najwyższe standardy opieki medycznej, najnowocześniejsze technologie i doskonałe metody lecznicze.

Hand-Prod ma ponad 20-letnie doświadczenie na krajowym rynku medycznym (swoją działalność uruchomił w 1986 r.).

Komentarze do: Udany przeszczep nerki u pacjenta zawierciańskiej stacji dializ Hand-Prod

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz