Szukaj

Rak nerki

Podziel się
Komentarze4

Przyczyny nie są dokładnie znane. Długotrwałe nadużywanie leków przeciwbólowych i palenie papierosów zwiększają ryzyko wystąpienia raka nerki lub pęcherza. Jak w większości innych narządów, tak i w nerkach początkowy rozrost nowotworu jest bezobjawowy. Dotyczy on zwykle jednej z nerek.

W okresie ujawnienia się objawów pojawiają się uporczywe bóle w okolicy lędźwiowej (na skutek guzowatego powiększenia nerki) oraz zazwyczaj uchwytny gołym okiem, aczkolwiek niekiedy okresowo tylko występujący, krwiomocz. Często też jednym z wcześniejszych objawów jest długo utrzymująca się gorączka niewiadomego pochodzenia. Gorączka ma przeważnie charakter septyczny, to znaczy z dużymi wahaniami w ciągu dnia, i nie reaguje na intensywnie nawet stosowane leczenie przeciwbakteryjne.


Obserwowana początkowo niedokrwistość z czasem przechodzi w poliglobulię, czyli nadkrwistość. Może dołączać się także nadciśnienie tętnicze.

Rozpoznanie opiera się na stwierdzeniu:
  • wyczuwalnego niekiedy w okolicy nerki guza,
  • krwiomoczu,
  • gorączki,
  • bólów w okolicy nerki.

Komentarze do: Rak nerki (4)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:33

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

3

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 23-08-2022 04:57

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

1

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-f... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze