Szukaj

Skuteczniejsza radioterapia

Podziel się
Komentarze0

Badacze z uniwersytetu nauk o zdrowiu w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych odnaleźli sposób na podwojenie skuteczności radioterapii przy jednoczesnym zredukowaniu skutków ubocznych wiążących się z tą metodą terapeutyczną.Radioterapia jest wspaniałą metodą leczenia. Problemem są jej działania niepożądane, wyjaśnia jeden z autorów tego badania, doktor William S. Dynan.

Wierzymy, że możliwe jest zniszczenie takiej samej ilości komórek nowotworowych, przy jednocześnie mniejszej ilości promieniowania. Uważamy również, że możliwe jest leczenie, przy pomocy radioterapii, pacjentów, którzy nie mieli szansy wcześniej wyzdrowieć, wyjaśnia jeszcze doktor William S. Dynan.


Promieniowanie takie zabija komórki, powodując pęknięcia dwuniciowego DNA. Ale komórki, włączając w to także komórki nowotworowe, posiadają również różne mechanizmy broniące je przeciwko promieniowaniu.

Naukowcom ze Stanów Zjednoczonych udało się znaleźć sposób na zahamowanie tego procesu protekcji, w taki sposób, że promieniowanie ma większy wpływ na nowotwór, a jego skuteczność jest większa.

Aby osiągnąć takie rezultaty, posługujemy się pewną molekułą i nadajemy jej pewien ciężar, który musi ona zanieść na łono komórki nowotworowej, podkreślają amerykańscy badacze. Dokonując tego, sprawiamy, że komórki nowotworowe stają się bardziej wrażliwe na radioterapię.

Badacze dorzucają jeszcze, że identyczną metodę można zastosować, aby dostarczyć antynowotworowe lekarstwa bezpośrednio do komórek chorych.

Komentarze do: Skuteczniejsza radioterapia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz