Szukaj

Seksualność: 2 studentów na 10 przyznaje się do stosunków seksualnych bez zabezpieczenia

Podziel się
Komentarze0

Nowe badanie dotyczące stosunku studentów francuskich do seksualności wykazały, że dwóch młodych studiujących mężczyzn na dziesięciu uprawia seks bez zabezpieczenia, co jest bardzo ważnym, niepokojącym, rezultatem, biorąc pod uwagę liczne kampanie prewencyjne, które już został przeprowadzone we Francji.W sumie, studenci płci męskiej w 20% deklarują, iż nie zawsze stosują środek antykoncepcyjny podczas stosunku seksualnego. Natomiast, niewiele ponad jedna studentka na dziesięć przyznaje się, iż uprawiała już seks bez zabezpieczenia.

Rezultaty te wynikają z badania opublikowanego przez francuską narodową organizację studencką, które chciałaby lepiej poznać zachowania studentów związane z seksualnością.

Rezultaty te są tym bardziej zaskakujące, ponieważ 12 000 przepytanych studentów w 90% deklaruje, iż są wystarczająco dobrze poinformowani na temat różnych środków antykoncepcyjnych, które są dostępne na rynku.

Zobacz również:Aż 47,4% studentów informacje na ten temat czerpie z internetu, podczas gdy 35,2% pyta kogoś ze swojego otoczenia, a 25% kogoś z rodziny.

Badanie pokazuje także, że studenci nie są tą częścią społeczeństwa, która najbardziej by się przejmowała swoim zdrowiem. Okazuje się bowiem, że jedynie 33,5% studentek chodzi regularnie do ginekologa, podczas gdy bardzo często zaleca się coroczną wizytę u takiego lekarza. Natomiast 63,3% z nich nigdy nie poddało się testowi wykrywającemu.

Niewiele ponad 3 studentki na 10 już uciekło się do pomocy pigułki „dzień po”, precyzuje pismo Le Parisien, podczas gdy 3,3% z nich przeszło już aborcję. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy studenci bardzo wyraźnie wskazują na brak środków finansowych.

Komentarze do: Seksualność: 2 studentów na 10 przyznaje się do stosunków seksualnych bez zabezpieczenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz