Szukaj

Co decyduje o atrakcyjności partnera?

Podziel się
Komentarze0

Co atrakcyjnego jest w Twoim partnerze? Ładne oczy? Dobre poczucie humoru? Według nowych badań przeprowadzonych przez University of Colorado Boulder, większość z nas, prawdopodobnie wybiera partnera, który ma podobne DNA do naszego.

Benjamin Domingu, współpracownik Institute of Behavioral Science, udostępnił poprzednie badania, które właśnie ustaliły, że ludzie mają tendencję do przyciągania osób, którzy mają podobny charakter, włączając w to podobne dochody, rasę, wiek i budowę ciała. Te nowe badania opublikowane zostały w Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

- To oczywiste, że ludzie biorą ślub jeżeli się kochają, ale tutaj pojawiło się pytanie, czy dobieramy się nieświadomie i dopasowujemy pod względem genetyki? - zapytał Domingue.

Pary małżeńskie mają kilka różnic w DNA

Spróbuj i odpowiedz na powyższe pytanie. Grupa zanalizowała genomy 825 małżeństw Latynosów Amerykańskich. Badania długofalowe przebadały ponad 26 tys. ludzi w wieku 50 lat.

Podczas tej analizy, skupieni byli wyłącznie na polimorfizmie genetycznym pojedynczych nukleotydów. Są to obszary DNA, które często różnią się u każdego człowieka. Porównywali 1,7 mln polimorfizmu pojedynczych nukleotydów wśród małżeństw w tym par, które nie zawarły związku małżeńskiego, w ogólnej populacji.

Badania dowiodły, że pary małżeńskie mają kilka różnic w swoich DNA, w porównaniu do par, które nie są jeszcze zamężne.

Później porównali stopień podobieństwa par zamężnych pod względem edukacji oraz studiowali teorię „rozróżnienia temperamentu”.

Grupa zbadała preferencje partnera z podobnym DNA- badania odnoszą się do "genetycznej atrakcyjności"- w przybliżeniu jedna trzecia siły atrakcyjności kryje się w poziomie edukacyjnym.

Komentując te badania: - Zapewniamy udowodnić genetyczną atrakcyjność populacji, ale siła tego związku jest znacznie mniejsza niż wytrzymałość atrakcyjności  względem edukacji w tej samej próbce.

Odkrycie to może mieć znaczenie dla naukowców, którzy korzystają z modeli statystycznych w celu określenia różnic między ludzkich, ponieważ te modele wydają się zakładać, że ludzie wybierają partnerów losowo.

Dodatkowo, badacze twierdzą, że ich odkrycia utorują drogę na przyszłe badania szukające czy małżeństwa o różnej rasie mają genowe podobieństwo i czy ludzie wybierają przyjaciół o podobnych genach.

W 2013 roku w Medical News Today, udostępnione były badania, na które zgłaszały się kobiety sugerujące, że według kobiet atrakcyjni są mężczyźni o niskim głosie, którzy oszukują, kiedy to inne badanie sugerują, że nie musimy  widzieć twarz partnera żeby wiedzieć, jak on się czuje.

Komentarze do: Co decyduje o atrakcyjności partnera?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz