Szukaj

Rak: tytoń, wróg numer jeden

Podziel się
Komentarze5

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypomina, że nie mniej niż trzydzieści procent przypadków nowotworów można by na świecie uniknąć, gdyby ludzie zmienili swój styl życia.Światowa Organizacja Zdrowia przypomina, że w momencie, kiedy obchodziliśmy Światowy Dzień walki z rakiem, nikotynizm jest czynnikiem ryzyka zachorownia na raka największym ze wszystkich. Nikotynizm bowiem prezentuje całe 22%, czyli jedną piątą, wszystkich zgonów z powodu nowotworów. 

Inne główne czynniki nowotworów to:

- otyłość;

- niewystarczająca konsumpcja owoców i warzyw;

- brak ćwiczeń fizycznych;

- nadmiar alkoholu;

- zanieczyszczenia powietrza.


Światowa Organizacja Zdrowia zaleca również, żeby się szczepić przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, który jest odpowiedzialny za raka szyjki macicy.

Powinniśmy również, według WHO, ograniczać ekspozycję na słońce, która jest związana z ryzykiem zachorowania na raka skóry.

Ostatnie statystyki światowe, które mamy do dyspozycji, datują się na 2008 rok, czyli na rok, w którym 7 600 000 ludzi zmarło z powodu raka, co prezentuje około 13% całkowitej śmiertelności.

Według przewidywań Światowej Organizacja Zdrowia, rak zabierze ze sobą na tamten świat około 13 100 000 ludzi w 2030 roku.

Najbardziej śmiertelne nowotwory, według statystyk podawanych przez Światową Organizację Zdrowia, to: nowotwory płuc, nowotwory żołądka, nowotwory wątroby, nowotwory jelita grubego, nowotwory piersi.

W biednych krajach, 20% zgonów jest spowodowanych przez nowotwory, które są wynikiem infekcji wirusowej, takie jak wirus zapalenia wątroby typu B czy też wirus brodawczaka ludzkiego.

Komentarze do: Rak: tytoń, wróg numer jeden (5)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:15

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

4

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (4)
Pokaż cały wątek (4)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 24-08-2022 07:40

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

1

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-f... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze