Szukaj

Rak to nie wyrok

Podziel się
Komentarze8

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów, w czerwcu rozpoczyna się "Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich – Rak to nie wyrok". Program jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą nastawioną  na szeroką akcję informacyjną skierowaną nie tylko do mężczyzn, ale także ich rodzin - żon, synów czy córek, którzy wspólnie z nimi muszą zmierzyć się z chorobą."Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich - Rak to nie wyrok" realizowany będzie z Fundacją "Wygrajmy Zdrowie" im. Prof. Grzegorza Madeja wspierającą chorych na nowotwory urologiczne oraz Stowarzyszeniem Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" im. Tadeusza Koszarowskiego.

Cele jakie przyświecają Programowi to przełamanie stereotypu myślenia, że „rak to wyrok” oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat choroby, diagnostyki i metod leczenia. W Polsce nadal duży odsetek mężczyzn, mimo nasilenia dolegliwości, nie korzysta z porad specjalisty.

Zdaniem ekspertów, w przypadku leczenia choroby nowotworowej najważniejsza jest wiara w sukces walki z chorobą. W Programie podkreślamy rolę rodziny oraz najbliższego otoczenia w procesie leczenia pacjenta z rakiem prostaty. W celu edukacji a także wymiany doświadczeń pacjentów i ich bliskich powstała strona internetowa www.rak-prostaty.pl, poświęcona rakowi prostaty. Dla pacjentów chcących skorzystać ze wsparcia psychoonkologów uruchomiony został dyżur telefoniczny pod numerem 0 801 081 909.


W ramach Programu planujemy nawiązanie interdyscyplinarnej współpracy i cykl szkoleń dla lekarzy rodzinnych prowadzonych przez lekarzy urologów. Odbywać się będą także spotkania edukacyjne z pacjentami oraz osobami zainteresowanymi pogłębieniem swojej wiedzy na tematy urologii onkologicznej.

Jednym z elementów Programu jest nagłośnienie w mediach publicznych i komercyjnych problematyki związanej z rakiem prostaty, które pomogą w informowaniu społeczeństwa na temat choroby oraz kreowaniu zachowań prozdrowotnych.

Rak gruczołu krokowego jest złośliwą odmianą nowotworu, na którą chorują mężczyźni powyżej 45 roku życia. Nowotwór ten spotyka się u blisko 30% mężczyzn po 50 roku życia oraz u 80% mężczyzn w wieku lat 80. Choroba nowotworowa polega na niekontrolowanym, nadmiernym mnożeniu się nieprawidłowych komórek, które powodują powstanie guza. Według najnowszych dostępnych danych ocenia się, że rak prostaty jest w Polsce trzecią co do częstości przyczyną zgonów mężczyzn (po raku płuca i żołądka) z powodu choroby nowotworowej.

Komentarze do: Rak to nie wyrok (8)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 16:07

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

7

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (7)
Pokaż cały wątek (7)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze