Szukaj

Rak: nowotwory eksplodują dzięki bombie odłamkowej

Podziel się
Komentarze10

Badacze z Izraela ogłosili, że udało im się opracować nową technikę leczenia nowotworów. Polega ona na tym, że masa nowotworowa eksploduje, a to ma ograniczać ryzyko nawrotów. Jest to metoda wyjątkowo innowacyjna i obiecująca w walce z rakiem.



Profesorowie Yona Keisari oraz Itzhak Kelson z uniwersytetu w Tel-Awiwie, w rzeczywistości mają zamiar przeprowadzić badania kliniczne nad implantem radioaktywnym, który ma niszczyć nowotwory. Cieńszy niż igła, implant ten wysyła promienie alfa o krótkim zasięgu wewnątrz samej masy nowotworowej.

Proces ten bardzo się różni od radioterapii, gdzie całe ciało jest bombardowane promieniami gamma płynącymi z zewnątrz.

Jest to jak bomba odłamkowa. Zamiast eksplodować na miejscu, atomy rozsiewają się stopniowo i wysyłają cząsteczki alfa na większe dystanse. Cząsteczki alfa krążą więc wewnątrz guza, rozprzestrzeniają się na zewnątrz, a następnie się dezintegrują, wyjaśnia w komunikacie uniwersytet w Tel-Awiwie.

Implant w ten sposób sprawi, że guz eksploduje w ciągu dziesięciu dni i nie pozostawi po sobie nic poza pewnymi ilościami ołowiu nieradioaktywnego i nietoksycznego.


W czasie prób przedklinicznych na myszach, badacze usunęli w sposób chirurgiczny nowotwory w jednej grupie, podczas gdy druga grupa przeszła przez to innowacyjne radioaktywne leczenie. Kiedy komórki nowotworowe zostały ponownie wprowadzone do organizmów gryzoni, 100% z tych, które przeszły przez leczenie chirurgiczne, na nowo zachorowały na raka, w porównaniu do 50% z tych, które przeszły przez terapię radioaktywną, możemy przeczytać w komunikacie izraelskich uczonych.

Skuteczne w wielu przypadków raka

Nie tylko destrukcja komórek nowotworowych jest pewniejsza niż w przypadku innych terapii, ale również w większości przypadków ciała rozwija odporność przecikow guzowi, podkreślają badacze z uniwersytetu w Tel-Awiwie.

Uczeni precyzują jeszcze, że impant, wprowadzany do guza poprzez igłę hipodermiczną, dezintegruje się w sposób nieszkodliwy.

Jeżeli nawet technika ta czeka jeszcze na testy na ludzkich komórkach nowotworowych, to uzyskane rezultaty w doświadczeniach na myszach, okazały się bardzo zachęcające, tym bardziej, że implant okazał się skuteczny w przypadku wielu typów nowotworów.

Badacze osiągnęli niezwykłe rezultaty w różnego rodzaju nowotworach, przede wszystkim w przypadku raka płuc, raka trzustki, raka jelita grubego, raka piersi, a nawet nowotworów mózgu, sprecyzował jeszcze izraelski uniwersytet w komunikacie.

Komentarze do: Rak: nowotwory eksplodują dzięki bombie odłamkowej (10)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:40

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne

8

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (8)
Pokaż cały wątek (8)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 23-08-2022 04:11

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine

2

Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine Artykuł poniżej jest automatycznym tłumaczeniem z angielskiego artykułu https://www.wise-geek.com/what-are-the-possibilities-of-using-cimetidine-f... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze