Szukaj

Rak i choroby serca na czele listy

Podziel się
Komentarze1

Rak oraz choroby serca są w dalszym ciągu na czele listy głównych przyczyn zgonów wśród Kanadyjczyków, według ostatniego raportu, opublikowanego w zeszłym tygodniu przez Statistique Canada.Raport precyzuje jednocześnie, że śmierć w wyniku wypadku jest główną przyczyną śmiertelności wśród ludzi poniżej 45 roku życia.

Raport wyszczególnia również główne przyczyny śmierci dla kobiet i dla mężczyzn w kraju, oraz ostatnie tendencje, w zależności od grupy wiekowej, posługując się danymi z 2007 roku, czyli z ostatniego roku, dla którego dane są do dyspozycji.

Mimo że śmiertelność wiązana z nowotworami i chorobami serca ma spadać, to te dwie przyczyny są jednak ciągle przyczyną ponad połowy wszystkich zgonów w roku 2007, czyli 51,1%, jak wskazuje raport.


Liczba kobiet, które umierają z powodu raka płuc albo innych chorób układu oddechowego wzrosła, osiągając poziom 45,1 zgonów na 100 000 kobiet, czyli poziom podniósł się ponad dwukrotnie od roku 1981, z 21,6 zgonów na 100 000 kobiet.

Statistique Canada przypisuje ten wzrost faktowi, że wielka grupa młodych kobiet zapoznała się z tytoniem i nikotynizmem wcześniej w swoim życiu niż poprzednie pokolenia.

Nawet jeśli mniej mężczyzn zmarło w 2007 roku z powodu raka dróg oddechowych niż w poprzednich latach, choroba dotyka w dalszym ciągu większą liczbę mężczyzn niż kobiet (56,8 zgony 100 000).

Wśród ludzi poniżej 45 roku życia, wypadki oraz urazy dobrowolne pozostają główną przyczyną zgonów. Ta przyczyna śmiertelności dotyka w większej mierze płeć męską. Samobójstwo jest drugą przyczyną zgonu wśród mężczyzn w wieku od 15 lat do 24 lat, oraz trzecią wśród mężczyzn w wieku od 25 lat do 44 lat.

Incydenty naczyniowo-mózgowe (udar mózgu) pozostaje ciągle wielką przyczyną śmierci dla obydwu płci.

Komentarze do: Rak i choroby serca na czele listy (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 17:51

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze