Szukaj

Pierwszy na polskim rynku lek na ból zęba i inne bóle

Podziel się
Komentarze0

ANTIDOL 15 to pierwszy na polskim rynku lek na ból zęba, który działa również na inne rodzaje bólu. ANTIDOL 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu. Swoją skuteczność, ANTIDOL 15 zawdzięcza oryginalnemu połączeniu dwóch substancji przeciwbólowych, paracetamolu i fosforanu kodeiny. ANTIDOL 15 jest dostępny bez recepty, tylko w aptekach.


Ważny sygnał

Gdy doświadczamy silnego i uporczywego bólu, nasze myśli koncentrują się wokół pytania: czy musimy w ogóle odczuwać ból? Niestety, odpowiedź na takie pytanie jest twierdząca. Ból, wpisany w naturę człowieka, towarzyszy nam od początku życia. Wykształciliśmy go jako mechanizm obronny, swoisty system wczesnego reagowania i ostrzegania, że coś w organizmie dzieje się nie tak, jak powinno. Bez bólu, jako zjawiska fizjologicznego, nie można bezpiecznie funkcjonować.

Czy zawsze musimy cierpieć?

Gdy ból spełni już swoją funkcję ostrzegawczą, staje się zbędny, gdyż zachowując się racjonalnie, zaczynamy szukać źródła bólu, aby jak najszybciej podjąć leczenie jego przyczyny. Niestety, często nawet po właściwym rozpoznaniu schorzenia wywołującego ból i zastosowaniu terapii, ból utrzymuje się. Wtedy nie musimy dłużej cierpieć. Gdy tylko ból staje się trudny do zniesienia, powinniśmy sobie pomóc i sięgnąć po skuteczny lek przeciwbólowy.

Najpowszechniejsze rodzaje bólu, które najczęściej sami możemy łagodzić, to bóle głowy np. migrenowe oraz bóle zębów. Według przeprowadzonych w Polsce badań omnibusowych, reprezentatywnych dla całej populacji, rocznie problem bólu zęba dotyka aż 9,6 mln Polaków, z czego prawie 4 mln osób sięga po lek przeciwbólowy. Dla ponad połowy badanych, najważniejsza jest szybkość działania preparatu. Dlatego należy szukać szybko działającego preparatu dostępnego bez recepty.

Wzmocnione działanie przeciwbólowe


ANTIDOL 15 jest szybko działającym lekiem przeciwbólowym w formie tabletek, stosowanym w zwalczaniu umiarkowanego i silnego bólu np. bólu zęba, migrenowych bólach głowy, bólach pourazowych czy bólach menstruacyjnych. Swoją skuteczność i szybkość działania zawdzięcza oryginalnemu połączeniu przeciwbólowych substancji aktywnych, paracetamolu i fosforanu kodeiny. Paracetamol wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, a kodeina działa silnie miejscowo. Dlatego kodeina silniej wzmacnia właściwości przeciwbólowe podstawowego składnika (paracetamolu) niż łączenie paracetamolu z innymi substancjami o podobnym (obwodowym) działaniu przeciwbólowym. Jednocześnie kodeina nie zwiększa niebezpieczeństwa działań niepożądanych.


ANTIDOL 15 to pierwszy na polskim rynku lek przeznaczony specjalnie do walki z uciążliwym i silnym bólem zębów.

Dzięki zawartości paracetamolu ANTIDOL 15 może być stosowany przez pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy (występowanie tych schorzeń jest przeciwwskazaniem bezwzględnym do stosowania środków przeciwbólowych z grupy tzw. NLPZ np. opartych na kwasie acetylosalicylowym lub ibuprofenie).

ANTIDOL 15 jest dostępny tylko w aptekach, bez recepty. Sugerowana cena wynosi ok. 6,50zł za opakowanie 10 tabletek.

Skład:

1 tabletka zawiera paracetamol 500mg, fosforan kodeiny 15mg oraz substancje pomocnicze: żelowana skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, powidon, krospowidon, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Wskazania
:

Ból o średnim i dużym nasileniu, różnego pochodzenia, np.: ból głowy, ból zębów po ekstrakcji, ból kostno-stawowy, także pourazowy, ból pourazowy tkanek miękkich, ból miesiączkowy.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na paracetamol i (lub) inne składniki leku, ciężka niewydolność wątroby i nerek, choroba alkoholowa, stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów: z chorobą Addisona, z nadczynnością tarczycy, z przerostem prostaty, w podeszłym wieku z niewydolnością wątroby i nerek, z urazami głowy, uzależnionych od alkoholu. W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Nie należy stosować długotrwale, gdyż lek może powodować uzależnienie. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności. Produkt wpływa na sprawność psychofizyczną, gdyż może powodować zawroty głowy i senność. Preparatu ANTIDOL 15 nie należy stosować w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz w czasie obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Podmiot odpowiedzialny:

Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, A-6250 Kundl, Austria;


Komentarze do: Pierwszy na polskim rynku lek na ból zęba i inne bóle

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz