Szukaj

Dentysta poszukiwany

Podziel się
Komentarze0

Jeśli o nasze zęby dba dentysta, do którego mamy zaufanie, chętniej chodzimy na kontrole i szybciej reagujemy, gdy nasze uzębienie zaczyna się psuć. To istotne, bo im dłużej zwlekamy z wizytą, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawią się bolesne objawy, a w jamie ustnej rozwinie się niebezpieczny stan zapalny. Dlatego dobry dentysta to skarb. Tylko jak go znaleźć?

Dentysta poszukiwany


Wielu z nas ma za sobą nieprzyjemne spotkania z dentystami, które wpływają na to, że na myśl o kolejnej wizycie dostajemy gęsiej skórki. Jeśli jednak chcemy cieszyć się zdrowym uzębieniem przez długi czas, konieczne jest regularne odwiedzanie gabinetu zaufanego stomatologa.

Kiedyś cię znajdę

Zazwyczaj o dobrego dentystę pytamy rodzinę lub znajomych. Gdy nie mamy kogo się poradzić, przeglądamy informacje w internecie. W pierwszej kolejności warto zajrzeć na stronę internetową gabinetu – tam znajdziemy podstawowe informacje na temat dziedzin, w których specjalizują się zatrudniani w danej placówce stomatolodzy. Można też poszukać dodatkowych informacji na forach dyskusyjnych, najlepiej lokalnych lub medycznych. Źródłem wiedzy mogą być specjalne strony www, na których pacjenci oceniają poszczególnych dentystów i gabinety. Pamiętajmy jednak, że na znalezione w internecie opinie (zwłaszcza te skrajne) trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Po przeprowadzeniu takiego wstępnego „śledztwa” wybierzmy się więc do gabinetu, by samodzielnie ocenić specjalistę.

Dentysto drogi…


Dobry dentysta bierze także pod uwagę zasobność naszego portfela. – Zależy nam na komforcie naszych pacjentów, także pod względem finansowym. Dlatego proponujemy im różne warianty usług, w zależności od ich możliwości – mówi prof. Wiesław Hędzelek z Centrum Stomatologii Candeo. – Informujemy także o tym, które zabiegi są w danym momencie konieczne, by zachować zdrowie jamy ustnej, a które można wykonać później – dodaje. Dlatego w trakcie wizyty pytajmy o wszystko, co wzbudza nasze obawy. Dentysta jest po to, by zagwarantować nam fachową pomoc i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z aktualnym leczeniem oraz poinformować o konsekwencjach jego niepodjęcia w przyszłości.

Wybierając się do stomatologa, warto też dowiedzieć się, czy posiada specjalizację, jakie ukończył kursy, a także z jakich materiałów korzysta podczas zabiegów. Jeżeli są one gorszej jakości, może to oznaczać, że leczenie trzeba będzie przeprowadzić ponownie. – Zdarza się, że do naszych placówek trafiają osoby, które wcześniej leczyły się w innych gabinetach, jednak niezadowolone z oferowanego w nich standardu usług, zdecydowały się na zmianę stomatologa – przyznaje prof. W. Hędzelek z Candeo.


Czas na wizję lokalną

Kiedy już znajdziemy się w gabinecie, warto się po nim rozejrzeć. Sprawdźmy, czy jest w nim czysto, czy na miejscu są wymienne końcówki do narzędzi, a stomatolog podczas badania zakłada jednorazowe rękawiczki i maseczkę. Ważne jest także to, jaką opieką otacza nas personel jednostki. Zorientujmy się także, czy poza podstawowym wyposażeniem placówka dysponuje także dodatkowymi urządzeniami, jak mikroskop stomatologiczny czy rentgen, także do zdjęć panoramicznych oraz 3D – możliwość wykonania zdjęcia RTG na miejscu pozwoli oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, a także zagwarantować wysoką jakość usługi stomatologicznej. Dobry znak to zatrudnianie przez stomatologa pomocy dentystycznej. – Ta osoba pomaga podczas zabiegu, podaje narzędzia i leki, a także przygotowuje potrzebne materiały. W razie potrzeby opiekuje się także pacjentem bezpośrednio po zabiegu, tworzy wręcz atmosferę gwarantującą komfort i bezpieczeństwo – wyjaśnia prof. W. Hędzelek.

Ból zęba często atakuje nas znienacka. Dlatego wybierając gabinet dentystyczny, w którym chcemy leczyć się długoterminowo, zapytajmy o zasady pomocy w nagłych przypadkach. Stomatolog powinien w takiej sytuacji zaoferować nam możliwość szybkiej obsługi, a nawet wizytę poza kolejnością. Gdyby było to niemożliwe, powinien skierować nas do zastępczego, zaprzyjaźnionego gabinetu.

Dziś dzięki właściwemu leczeniu stomatologicznemu nawet te najbardziej zaniedbane zęby można wyleczyć. O sukcesie zabiegu decydują umiejętności dentysty, a także nasza szybka reakcja na niepokojące zmiany w jamie ustnej. Warto więc poświęcić czas na wybór stomatologa, który zadba o nasze uzębienie, a także o przyjazną atmosferę.

Komentarze do: Dentysta poszukiwany

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz