Szukaj

Okulary „szyte na miarę”

Podziel się
Komentarze0

Konieczność używania innych okularów „do patrzenia” a innych „do czytania” to udręka niejednej osoby po czterdziestce. Przyczyną jest  naturalny proces starzenia się soczewki ocznej. Stosowanie w okularach soczewek progresywnych pomaga zminimalizować problem. Teraz przyszedł czas na szkła dopasowane nie tylko do anatomii oka, ale także do sposobu noszenia okularów, a nawet do budowy ciała użytkownika.Trudności ze skupieniem wzroku podczas patrzenia na bliskie odległości, to naturalny proces, zwany prezbiopią. Aby sobie z nią radzić, osoby po czterdziestym roku życia musiały używać dwóch par okularów. Rewolucją w dziedzinie optyki stały się okulary progresywne, dzięki którym widzenie z bliska, daleka czy tzw. obszarów pośrednich znów okazało się proste. Klasyczne szkła progresywne cechowało jednak ograniczone pole widzenia, szczególnie bliży i odległości pośrednich, co często bywało kłopotliwe i zmuszało użytkownika do częstego zwracania głowy w bok.

Szkła progresywne najnowszej generacji Anateo Mio firmy JZO są kolejnym krokiem w rozwoju technologii szkieł progresywnych. Obszary widzenia zostały poszerzone przez  rozmieszczenie elementów powierzchni progresywnej zarówno na zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie soczewki. Ponieważ konstrukcja tych soczewek wyliczana jest indywidualnie dla każdego użytkownika z uwzględnieniem wady wzroku i specyficznych warunków użytkowania zminimalizowane zostały zniekształcenia obrazu typowe dla klasycznych soczewek progresywnych.

- Konstrukcja szkieł Anateo Mio uwzględnia m.in. długość gałki ocznej użytkownika, krzywiznę siatkówki, położenie środka rotacji oka a nawet indywidualną dla każdego odległość do czytania– mówi Jerzy Hanusz Dyrektor Operacyjny JZO – Dzięki temu użytkownik  może liczyć na lepszą ostrość widzenia bez względu na odległość - tłumaczy ekspert. Soczewki Anateo Mio redukują wreszcie tzw. „efekt pływania obrazu”, który zwykle pojawia się podczas obserwacji przedmiotów przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów głową.


Decydując się na wymianę okularów trzeba pamiętać o tym, że wzrok musi się do nich przyzwyczaić. Fachowo nazywa się to „czasem adaptacji”. Nowoczesne technologie wykorzystane przy projektowaniu i produkcji soczewek pozwalają skrócić ten okres maksymalnie. Dzięki temu już przy pierwszym założeniu okularów u optyka można poczuć różnicę. Jednak aby wykonywanie codziennych czynności znów stało się przyjemnością szkła powinny być dobrane i zamontowane przez optyka zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

Wszystkie soczewki Anateo Mio objęte są gwarancją adaptacji. Przy zakupie okularów ze szkłami progresywnymi  klient otrzyma także certyfikat autentyczności zawierający wszystkie niezbędne parametry. Soczewki Anateo Mio wyróżnione zostały już czterema nagrodami.

Dodatkowe informacje

JZO to nowoczesna firma produkcyjno-handlowa, oferująca soczewki okularowe oraz maszyny i urządzenia do zakładów optycznych i gabinetów okulistycznych. Wyroby JZO dostępne są w zakładach optycznych na terenie całej Polski, gdzie dzięki kompetentnej obsłudze dobierane są do indywidualnych potrzeb użytkowników okularów.

JZO od lat utrzymuje mocną pozycję rynkową. Według badań branży jest najlepiej rozpoznawalną marką wśród polskich optyków. Za jakość oferowanych produktów i działalność na rzecz środowiska optycznego spółkę wielokrotnie nagradzano. Do najważniejszych wyróżnień należą: Godło Teraz Polska, Mister Eksportu, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Złoty Laur Klienta 2009

Soczewki okularowe JZO wykonane są w nowoczesnych technologiach z najnowocześniejszych materiałów. Są to najlepsze jakościowo, bezpieczne w użytkowaniu wyroby medyczne o nowoczesnych konstrukcjach, gwarantujące komfort widzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej www.jzo.com.pl

Komentarze do: Okulary „szyte na miarę”

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz