Szukaj

Medycyna estetyczna - medycyną przyszłości

Podziel się
Komentarze0

Bezbolesne, szybkie, naturalne a zarazem innowacyjne – tak można określić zabiegi, które dzisiaj oferuje medycyna estetyczna. Coraz więcej kobiet decyduje się skorzystać z jej osiągnięć. Co sprawia, że niektóre panie nie chcą pozostawać przy tym, co dała im Matka Natura? Czy mężczyźni też są zainteresowani zabiegami?


Ekspert, dr Iwona Marycz-Langner z kliniki DermClinic w Warszawie, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog z wieloletnim stażem odpowiada na kluczowe pytania.

Dlaczego kobiety korzystają z oferty medycyny estetycznej? Co przyciąga do gabinetów mężczyzn?

- Gładka i delikatna skóra twarzy, szyi i dekoltu to już nie tylko marzenie każdej kobiety. Współczesny styl życia, szybkie tempo pracy, nieustannie odczuwany stres, a także szkodliwy wpływ zanieczyszczeń środowiska naturalnego i promieniowania UV – wszystkie te czynniki zaburzają równowagę naszej skóry, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Sprawiają, że szybciej się ona starzeje, staje się szara i sucha. Chcemy czuć się dobrze we własnym ciele i pewnie stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Pragniemy osiągać sukcesy zawodowe i cieszyć się szczęściem osobistym. Łatwiej to zrealizować, gdy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu. Kiedy klasyczna pielęgnacja przestaje być wystarczająca, a chcemy wyglądać młodo i promiennie, skutecznym uzupełnieniem dla kremów, serum i wizyt w gabinetach kosmetycznych, staje się oferta medycyny estetycznej.

Jakiego rodzaju zabiegi oferuje medycyna estetyczna?


- Medycyna estetyczna jest jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi medycyny. Jej oferta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i wymogów pacjentów. Są to zabiegi, jak na przykład soft lifting, które pomagają zachować młody i zdrowy wygląd bez użycia skalpela a zarazem w widoczny sposób niwelują skutki upływającego czasu.

Jakim zabiegom najchętniej się dzisiaj poddajemy?

- Przychodzą do nas osoby, które pragną zmienić swoje ciało, nadać mu nowy kształt, poprawić rysy twarzy. Najnowsze metody odmładzania to przede wszystkim zabiegi stymulujące skórę do regeneracji i produkcji kolagenu oraz zabiegi nawilżające. Dużym zainteresowaniem pacjentów we wszystkich grupach wiekowych cieszy się zabieg HYDROBALANS. Przywraca on skórze utraconą elastyczność, utrzymuje jej odpowiedni poziom nawilżenia i jędrności, ponieważ odbudowuje strukturę skóry. Zapewnia świeży, promienny i naturalny wygląd, bez „efektu maski”, dzień po dniu.


Dlaczego zabiegi HYDROBALANS cieszą się taką popularnością? Na czym polega ten zabieg?

- Podczas zabiegu HYDROBALANS dochodzi do iniekcji kwasu hialuronowego, co zapewnia rewitalizację skóry i daje możliwość korekcji zmarszczek. Jest to obecnie najskuteczniejszy i najbardziej popularny sposób walki ze zmianami wywołanymi starzeniem. Jest bezbolesny, trwa krótko i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia, jak ma to miejsce podczas operacji chirurgicznej. Najlepszy, długotrwały efekt osiąga się po serii 3 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach. Kwas hialuronowy pobudza skórę do samodzielnej pracy: produkcji kolagenu. Dzięki temu, skóra stopniowo staje się coraz bardziej nawilżona, jędrna i napięta. Dla pożądanych przez pacjenta rezultatów moim pacjentom aplikuję wypełniacze Restylane Vital i Restylane Vital Light. Są to nie tylko najlepiej przebadane produkty na rynku, co gwarantuje ich bezpieczeństwo, ale także najbardziej naturalne – tylko 1% kwasu hialuronowego jest zmodyfikowany, czyli w 99% jest identyczny z naturalnym.

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa?

- Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa to dwie dość odmienne substancje, choć obie z powodzeniem wykorzystywane są w medycynie estetycznej. Chciałabym wskazać tu na dwie istotne różnice między zabiegami z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Przede wszystkim – pochodzenie obu substancji. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, w przeciwieństwie do toksyny botulinowej, która nie występuje w ludzkim organizmie. Kolejną cechą wyróżniającą te dwie substancje jest ich zastosowanie. Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki statyczne, czyli te, które pozostają na skórze twarzy. Można go także w miejscach trudnych do poprawy, takich jak okolice oczu i ust oraz wrażliwej skóry szyi i dekoltu. Natomiast toksynę botulinową należy stosować do wygładzania zmarszczek mimicznych twarzy.


Pamiętajmy, udając się do gabinetu medycyny estetycznej i wybierając zabieg powinniśmy pamiętać o tym, że idealny materiał wypełniający zmarszczki powinien spełniać szereg praktycznych kryteriów:
  • ważne jest, aby produkt pochodził z pewnego źródła i był przebadany.
  • nie należy sugerować się ceną, ponieważ produkty tańsze są mniej naturalne i bardziej zmodyfikowane chemiczne;
  • powinien być przede wszystkim bezpieczny. Pod pojęciem bezpieczeństwa kryje się kompatybilność biologiczna i brak cech antygenu,
  • nie powinien wywoływać reakcji zapalnej,
  • nie powinien wykazywać działania pirogennego (tj. wywołującego gorączkę) i działania toksycznego;
  • powinien dawać długotrwały efekt,
  • w razie potrzeby, dać się łatwo usunąć z organizmu;
  • być łatwym i najlepiej bezbolesnym podczas iniekcji;
  • nie powinien migrować z miejsca podania;

Osoby zainteresowane medycyną estetyczną mogą drogą elektroniczną, porozmawiać z doktor
Iwoną Marycz-Langner, która od 17 maja do 17 czerwca będzie podpowiadała, doradzała i odpowiadała na pytania na forum eksperckim na portalu wizaz.pl, zakładka Uroda.

Ważne i ciekawe informacje dotyczące medycyny estetycznej można także znaleźć na stronie:

www.swiadomepiekno.pl

*******
Dr Iwona Marycz-Langner, dermatolog z wieloletnim doświadczeniem, certyfikowany, międzynarodowy trener MasterClass w dziedzinie dermatologii estetycznej. Dr Marycz-Langner specjalizuje się w zabiegach wielokierunkowego odmładzania i modelowania twarzy. Prowadzi szkolenia dla lekarzy w zakresie technik modelowania twarzy kwasem hialuronowym i toksyną botulinową. Jest ona autorką licznych artykułów publikowanych w prasie specjalistycznej i kobiecej, przybliżających zagadnienia dermatologii estetycznej. Była wykładowcą kosmetologii w szkole kosmetycznej, szkoliła kosmetyczki z całego kraju w technikach przeprowadzania zabiegów wysokimi stężeniami kwasów owocowych.

Dr Iwona Marycz-Langner konsultuje w „DermClinic” Klinice Dermatologii Estetycznej w Warszawie przy ul. Wąwozowej 32, w Warszawie, www.dermclinic.pl.Komentarze do: Medycyna estetyczna - medycyną przyszłości

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz