Szukaj

Lek do przemywania oczu pomoże uniknąć objawów wirusowego zapalenia spojówek

Podziel się
Komentarze1

Badacze ze Szwecji pracują aktualnie nad lekiem przeciwko wirusowemu zapaleniu spojówek. Lek ten ma pozwolić na wyeliminowanie symptomów tej nieprzyjemnej choroby. Aktualnie, płyn ten musi przejść przez fazę pób klinicznych.


Badanie zostało opisane w przeglądzie naukowym Journal of Medicinal Chemistry.

Redaktorzy badania opracowali płyn do przemywania oczu, który nie pozwala temu bardzo zaraźliwemu wirusowi na przytwierdzanie się do rogówki i do powodowania infekcji. Pozwala on w ten sposób na zapobieganie problemom związanym z zapaleniem spojówek.

Walka z objawami zapalenia spojówek

Wirusowe zapalenie spojówek charakteryzuje się cieczą płynącą z oczu, zapaleniem powiek, zaczerwienieniem oczu, uczuciem pieczenia oczu, a także problemami wzroku. Niektóre objawy mogą utrzymywać się od 1 tygodnia od 3 tygodni, a zaburzenia wzroku mogą trwać nawet kilka miesięcy.


Eksperci ze specjalistycznej strony WedMD stwierdzają, że krople opracowane przez szwedzkich naukowcow nie zostały jeszcze przebadane w próbach klinicznych. Ale, badacze są przekonani, iż mają one wielki potencjał.

Badanie to zostało sfinansowane przez Adenovir Pharma AB. Firma ta ma nadzieję, iż próby kliniczne nad nowym płynem do przemywania oczu będą mogły się zacząć już pod koniec tego roku.

Zapalenie spojówek jest chorobą bardzo ciężką i kłopotliwą, wyjaśnia Ulf Ellervik, profesor mikrobiologii na uniwersytecie w Umea w Szwecji, na stronie internetowej WebMD. Jeśli jedna osoba w rodzinie złapie zapalenie spojówek, można spodziewać się, że cała reszta również ucierpi wkrótce z tego samego powodu.

Taki płyn więc na pewno przyda się wszystkim chorym – zarówno pod kątem zapobiegania chorobie, jak i uśmierzania nieprzyjemnych objawów, jakie się z nią wiążą.

Komentarze do: Lek do przemywania oczu pomoże uniknąć objawów wirusowego zapalenia spojówek (1)

niedoskonała
niedoskonała 29-10-2014 12:22

Zapalenie spojówek - krople

1

Ja użyłam kropli, jak ostatnio mnie dopadło zapalenie spojówek. Naprawdę szybko minęły mi objawy zapalenia i oczy wróciły do normy.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze