Szukaj

Korzystanie z solarium nie takie straszne dla młodych ludzi

Podziel się
Komentarze0

Młodzi ludzie coraz rzadziej uznają opalanie w solarium za szkodliwe dla ich zdrowia. Według 600 ankietowanych studentów, którzy nigdy nie byli w solarium, "opalanie się w ten sposób może działać źle na organizm, jednakże w dzisiejszych czasach tak naprawdę wszystko powoduje raka".Takie zdanie wyraziło aż 59 procent ankietowanych.

Dodatkowo, około połowa z ankietowanych odpowiedziała, iż "korzystanie z solarium nie jest bardziej ryzykowne niż wiele innych rzeczy, które uprawiają ludzie."

"Jest to typ myślenia, który służy do usprawiedliwiania ryzykownych zachowań. Można korzystać z niebezpiecznych rozwiązań, mając świadomość, że wszystko wokół i tak jest już nieuknione", powiedziała badaczka Smita Banerjee, naukowiec z Memorial-Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku.


Co gorsza, młodzi ludzie coraz częściej okazują sceptycyzm wobec dowodów medycznych, które jasno sugerują zły wpływ opalania w solarium.

Oznacza to też, że coraz więcej z nich zaczęło z tych usługi korzystać.

Na szczęście, jedynie 10 procent uznało, że "opalanie w solarium nie może powodować niekorzystnych zmian u człowieka, a nawet może przedłużyć ludzkie życie.

Co tragiczne, aż 12 procent respondentów zgodziło się z tezą, że "lepiej w dzisiejszych czasach mieć ładniejszą opalenizną niż martwić się zachorowaniem na raka skóry."

Aktualnie naukowcy starają się znaleźć przyczynę, dla której młodzi ludzie nie uznają solarium za coś niebezpiecznego dla ich zdrowia.

Wielu z uczonych uważa, że warto uzmysłowić młodzieży zagrożenie płynące z korzystania z solarium.

Komentarze do: Korzystanie z solarium nie takie straszne dla młodych ludzi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz