Szukaj

Francja: Instytut Curie rozpoczyna swoją żonkilową kampanię

Podziel się
Komentarze0

Już po raz szósty w swojej historii, instytut Institut Curie w Francji rozpoczyna na nową swoją żółtą kampanię, która będzie trwała aż do 18 marca tego roku. W tej kampanii, każdy, kto tylko tego zechce, będzie mógł uczestniczyć w operacji sadzenia żonkili na wirtualnym polu, przy tej samej okazji przekazując dobrowolnie jakąś sumę pieniędzy.Jeden żonkil dla Curie, pod takim hasłem przebiega ta szósta z kolei kampania, którą instytut organizuje na rzecz badań w onkologii.

Co oczywiste, jej symbolem jest właśnie kwiat – żonkil. Kampania ta ma trwać tydzień i oznacza w praktyce tydzień solidarnej mobilizacji przeciwko rakowi, tydzień solidarnego wsparcia rozwoju badań oraz tydzień równie solidarnego wsparcia medycyny spersonalizowanej, jak podaje instytut Institut Curie w Paryżu.

Dlatego też, przez cały tydzień, każda osoba będzie mogła aktywnie uczestniczyć w tej kampanii i sadzić wirtualne żonkile w wirtualnym ogrodzie.


Przewidziano również wystawę na placu Palais-Royal, w dniach od 13 marca do 18 marca. Początek tej kampanii był przewidziany na dzień 12 marca 2012 roku, w ogrodach instytutu Institut Curie.

Po ulicach Paryża przejechało więc dziesięć rowerów z przyczepami pełnymi kwiatów, w kierunku Palais-Royals; rowery wcześniej zatrzymały się w dwóch miejscach po drodze (Bastylia i Republique).

Każdy, kto tylko zechce poświęcić nieco pieniędzy na badania przeciwko rakowi, będzie mógł kupić jeden kwiat (albo produkt pochodny) w cenie dwóch euro, w dniach trwania kampanii.

W czasie pięciu poprzednich edycji żonkilowej kampanii, które odbywały się w latach 2004 – 2008, zebrano w ten sposób 550 000 euro na ten szczytny cel. Pieniądze te pozwoliły sfinansować nowe programy badawcze przeciwko rakowi.

Instytut Institut Curie jest fundacją prywatną, która jest znana ze swojej ofriarnej służby populacji francuskiej. Jest to takie pierwsze centrum we Francji, które łączy w sobie instytucję badawczą oraz placówkę szpitalną.

Komentarze do: Francja: Instytut Curie rozpoczyna swoją żonkilową kampanię

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz