Szukaj

Domowe sposoby na liszaje

Podziel się
Komentarze1

Liszaj płaski jest stosunkowo powszechnie występującym schorzeniem grudkowo-złuszczającym, atakującym skórę, błony śluzowe, paznokcie oraz włosy.

Domowe sposoby na liszaje

Choroba może pojawić się w każdym wieku, najczęściej jednak występuje między 30 a 60 rokiem życia, częściej u kobiet niż u mężczyzn oraz co istotne rzadko występuje u ludzi młodych.

Jak powstają liszaje?

Przyczyny nie są znane. Wykwity mogą pojawiać się nagle lub narastać stopniowo. Zazwyczaj pierwszy wysiew pojawia się w zgięciach nadgarstkowych i łokciowych rąk, na nogach, tułowiu lub w fałdach skóry. Na skórze owłosionej zmiany lokują się wokół mieszków włosowych, czego skutkiem może być łysienie rzekomoplackowate.

W liszaju płaskim jamy ustnej wykwit tworzą mlecznobiałe, zlewające się ze sobą grudki. Występują one najczęściej na policzkach, niekiedy dochodząc do kątów ust i warg. Rzadziej występują na wargach i dziąsłach, w dnie jamy ustnej i na podniebieniu miękkim.


Domowe sposoby

W przypadku zaobserwowania na swoim ciele liszajów najlepiej oczywiście udać się do dermatologa. Choroby skórne bywają bardzo poważne, dlatego też wszelkie niepokojące objawy należy skonsultować ze specjalistą.

Zanim jednak zasięgnie się pomocy lekarskiej, można spróbować dwóch naturalnych sposobów pomocnych w walce z liszajami.

1. Maseczka z marchwi


Jest najpopularniejszą metodą zalecaną w walce z tego typu problemami skóry. Świeżą marchew należy zetrzeć lub zmiksować, a następnie wymieszać z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek. Taką maseczkę należy nałożyć miejscowo na zmienione chorobowe miejsca, a po kilku minutach zmyć delikatnie wodą.

2. Okład z surowego ziemniaka

W tym celi należy przekroić surowego ziemniaka na pół i przyłożyć go do skóry zmienionej chorobowo. Po kilku minutach można delikatnie posmarować chore miejsca odrobiną oliwy z oliwek.

Jeżeli po kilku dniach liszaje nie znikną, konieczna jest wizyta u dermatologa, ponieważ tylko on może dokładnie zdiagnozować chore miejsca i podjąć skuteczne leczenie.

Komentarze do: Domowe sposoby na liszaje (1)

Peachskin
Peachskin 17-09-2013 15:10

Liszaj - skuteczny sposób

1

Metoda jaka podziałała na mnie. Miałam wyjątkowo wredny liszaj na 90% ciała. Spotkałam się z tym po raz pierwszy więc udałam się do lekarza. Ten przepisał 2 maści ze sterydami i antybiotyk (dosyć typowo). Nie lubię stoso... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze