Szukaj

Czosnek a rak

Podziel się
Komentarze3

Czosnek jest niezbędnym dodatkiem do wielu potraw. Nadaje im smak i aromat. Jednak prócz walorów smakowych posiada również właściwości lecznicze. Między innymi wykorzystuje się go do walki z nowotworami i profilaktyki przeciwrakowej.Okazuje się, że czosnek jest warzywem, które służy do walki z rakiem, dzięki obecności związków siarki i flawonoidów. Co prawda, naukowcy nie wiedzą w jaki sposób działa czosnek w naszym organizmie walcząc z rakiem, jednak potwierdzają jego lecznicze działanie. W czosnku i cebuli znajduje się ponad 30 substancji przeciwrakowych, które blokują  rozwój substancji odpowiedzialnych przede wszystkim za rozwój raka żołądka i płuc.

Zobacz również:
Czosnek a leczenie nadciśnienia tętniczego

Czosnek a bó brzucha i biegunka


Naukowcy uważają, że regularne spożycie czosnku znacznie obniża ryzyko zachorowalności na raka

  • jelita grubego
  • prostaty
  • przełyku
  • jamy ustnej
  • jajników
  • nerek
  • okrężnicy

Zobacz także: Czosnek na przeziębienie

Należy pamiętać, że właściwości antyrakowe mają warzywa zjadane na świeżo. Preparaty wykonywane z czosnku, takie jak sól czosnkowa czy tabletki z wyciągiem z czosnku nie posiadają właściwości antyrakowych. Również obróbka termiczna czosnku, smażenie, gotowanie niszczą lecznicze właściwości tego warzywa. Najlepiej zjadać go na surowo drobno posiekany lub rozgnieciony. Przed podaniem czosnku do dań warto pozostawić go posiekany przez 10-15 minut w temperaturze pokojowej. Jest to czas, w którym uaktywniają się substancje antyrakowe zawarte w czosnku.

Zobacz również: Czosnek do ucha


Czosnek jest warzywem, które posiada właściwości lecznicze i uodparniające organizm. Dlatego warto włączyć go do codziennej diety. Co prawda, właściwości antyrakowe czosnku nie zostały jeszcze potwierdzone naukowo, lecz z pewnością ma on korzystny wpływ na odporność i prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Komentarze do: Czosnek a rak (3)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 15:12

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

3

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze