Szukaj

Czosnek do ucha

Podziel się
Komentarze0

Czosnek dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom jest wykorzystywany do leczenia różnego rodzaju infekcji bakteryjnych, w tym również do leczenia bólu ucha. Infekcja ucha bywa niezwykle uciążliwa i zakłóca prawidłowe funkcjonowanie. Jak więc sobie z nią poradzić? Oto kilka skutecznych, domowych sposobów leczenia bólu ucha.Ból ucha najczęściej dotyczy małych dzieci, ale również występuje u osób dorosłych. Ból ucha jest oznaką zapalenia lub infekcji ucha. Na skutek wirusa, bądź bakterii płyn przedostaje się do ucha środkowego, gdzie się gromadzi i wywołuje silny ból. W płynie zgromadzonym w uchu środkowym namnażają się bakterie, na skutek czego dochodzi do infekcji i silnego bólu.


Zobacz również: Czosnek na przeziębienie

Ryzyko infekcji uszu zwiększają:

  • przeziębienia
  • alergie
  • pływanie
  • dym papierosowy

Jak uśmierzyć ból ucha?


Niektórzy do uśmierzania bólu ucha wykorzystują czosnek. Można z niego przygotowywać różnego rodzaju mikstury, które są pomocne w walce z bólem i infekcjami.


Polecamy również: Czosnek a ból brzucha i biegunka

  • Kompres czosnkowy

Idealny do uśmierzania bólu ucha jest kompres czosnkowy, który przygotowuje się z ząbka czosnku, 2-3 kropel olejku lawendowego oraz połowy kieliszka olejku migdałowego. Można go również zastąpić olejkiem z oliwek.  Tak przygotowaną substancją smaruje się obolałe ucho.

Zobacz również: Czosnek a rak

  • Okład z czosnku
Aby przygotować okład z czosnku należy zetrzeć kilka ząbków czosnku i owinąć je w cienką gazę. Całość należy przykładać do ucha, a na końcu wpuścić kilka kropli soku z cytryny do ucha.

Niektórzy natomiast wkładają do ucha odrobinę czosnku, a wolna powierzchnię zasypują zasypką. Niektórzy również wyciskają sok z czosnku i namaczają w nim wacik, który kolejno wkładają do ucha.

Polecamy również: Czosnek a leczenie nadciśnienia tętniczego

Alternatywne sposoby leczenia infekcji ucha są szczególnie przydatne dla kobiet ciężarnych, które nie powinny zażywać antybiotyków. Są one skuteczne i naturalne dzięki czemu nie mają niekorzystnego wpływu na zdrowie dziecka i matki.

Komentarze do: Czosnek do ucha

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz