Szukaj

Czosnek a leczenie nadciśnienia tętniczego

Podziel się
Komentarze0

Czosnek ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Dzięki swoim leczniczym właściwościom jest wykorzystywany w medycynie. Między innymi jest użytecznym środkiem, który wykorzystuje się do leczenia nadciśnienia tętniczego. Czosnek jest spożywany w naturalnej postaci jako dodatek do dań, ale bywa również sprzedawany w postaci suplementów diety.Specjaliści uważają, że czosnek jest niezwykle skuteczny w walce z nadciśnieniem tętniczym, gdyż ma korzystny wpływ na serce i układ krwionośny człowieka. Aby skorzystać z działania terapeutycznego świeżego czosnku na zdrowie serca, musimy bardzo lubić jego smak, ponieważ należy go jeść od 4 g do 8g dziennie, co jest ekwiwalentem 1-3 ząbków.

Czosnek jest przyprawą, która wpływa korzystnie na serce i układ krwionośny człowieka, gdyż jest bogaty w witaminę C oraz witaminy z grupy B. Prócz tego, dostarcza do organizmu człowieka potas, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie serca. Co więcej, spożywając czosnek aplikujemy do organizmu takie substancje jak magnez, żelazo i fosfor.

Największe właściwości lecznicze ma surowy czosnek, który pomimo swojego korzystnego wpływu na organizm człowieka ma jedną wadę - nieprzyjemny zapach. Ten mankament czosnku często powoduje, że ograniczamy jego spożycie do minimum. Istnieje jednak kilka sposobów redukowania nieprzyjemnego zapachu z ust po spożyciu czosnku. Między innymi, zaleca się żucie natki pietruszki lub picie jogurtu czy mleka.


Nalewka czosnkowa na nadciśnienie

Obecnie na rynku powstaje coraz więcej suplementów czosnkowych, jednak najlepiej spożywać go na surowo. W warunkachdomowych najczęściej używa się go w formie przyprawy do dań lub zjada rozgnieciony z pieczywem i masłem. Z czosnku można również samodzielnie przyrządzić nalewkę czosnkową.

Aby ją sporządzić należy przygotować:
  • 1 szklankę zmiażdżonego czosnku
  • 1 szklankę soku z cytryny
  • 2,5 szklanki przegotowanej wody

Kolejno, wszystkie składniki należy zmieszać i przelać do butelki z ciemnego szkła. Zaleca się, by codziennie wypijać 1 łyżkę stołową tej nalewki. Najlepiej nalewkę czosnkową wypijać po kolacji lub przed snem.

Właściwości lecznicze czosnku są znane od dawien dawna. Bywa wykorzystywany do leczenia różnego rodzaju dolegliwości, nie tylko tych związanych z sercem i układem krążenia. Dlatego jeśli do tej pory unikałeś go jak ognia może warto się przełamać i go polubić. Czosnek można traktować jako niezwykle tani dodatek do do dań, który nie tylko poprawia ich walory smakowe ale również wpływa korzystnie na cały organizm człowieka.

Komentarze do: Czosnek a leczenie nadciśnienia tętniczego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz