Szukaj

Coraz więcej kobiet umiera na raka płuc

Podziel się
Komentarze1

Coraz więcej kobiet umiera na skutek następstw raka płuc. Choroba ta dotyczy coraz większej liczby kobiet. Statystyki mówią, że ryzyko zgonu z powodu raka płuc zostało pomnożone prawie 4 razy dla kobiet w wieku 35-44 lata, w ciągu ostatnich 10 lat. U mężczyzn, dla tego samego przedziału wiekowego, ryzyko śmierci z powodu tego samego rodzaju raka zostało zmniejszone o połowę.Te zmiany wynikają w głównej mierze z tego, że na przestrzeni ostatnich 10 lat coraz więcej mężczyzn w wieku 15-44 lat zdecydowało się rzucić bądź ograniczyć palenie, natomiast liczba palących kobiet znacznie wzrosła, stwierdzają autorzy badań opublikowanych w Biuletynie Epidemiologicznym.


Według zarejestrowanych danych, 1980 roku mężczyźni wypalali średnio 9 papierosów dziennie, natomiast kobiety w 1991 roku jedynie 3,5 na dzień. Śmiertelność na raka płuc u mężczyzn osiągnęła swój najwyższy poziom w 1993 roku, ale od tego czasu znacznie spadła, podczas gdy u kobiet nie przestaje rosnąć.

Oczywiście, istnieją też inne czynniki wywołujące raka płuc, jednakże nikotyna nadal pozostaje jego główną przyczyną.

Komentarze do: Coraz więcej kobiet umiera na raka płuc (1)

AgaBBB
AgaBBB 05-03-2015 15:13

Integracyjna terapia-Organoterapia

1

Polecam poczytajcie na temat biomolekularnej terapii: **Organoterapia-opinie** Terapia jest znana od wielu lat na zachodzie Europy,ale nie w naszym kraju. Zapobiega dalszym przerzutom komòrek rakowych,powstrzymuje roz... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze