Szukaj

Choroby oddechowe: zanieczyszczenie powietrza na celowniku

Podziel się
Komentarze0

W sytuacji gdy zanieczyszczenia powietrza są przyczyną licznych chorób układu oddechowego, francuskie ministerstwa Ekologii i Zdrowia postanowiły, że wraz z końcem stycznia 2011, zacznie się drugi narodowy plan dotyczący zdrowia i środowiska ("Plan National Santé Environnement 2"), który ma na celu walkę z tym zjawiskiem.Pierwszy narodowy plan dotyczący zdrowia i środowiska zaczął się w 2009 roku i powinnien skończyć się w roku 2013. Jego cel? Poprawa jakości powietrza na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w celu walki z licznymi chorobami i infekcjami układu oddechowego.

Francuskie ministerstwo Ekologii oraz ministerstwo Zdrowia oczywiście liczą, iż uda im się zrealizować te cele, a to przede wszystkim dzięki lepszemu poinformowaniu opinii publicznej na temat lotnych produktów, które mogą być używane w domach.


Dlatego też, od pierwszego stycznia 2011 roku, produkty takie jak: płytki PCV, podłogi laminowane, dywany albo też i obrazy, będą nosiły specyficzne etykiety, które będą oznaczały poziom emisji tego typu substancji lotnych.

Zostanie też stworzonych wiele stanowisk doradców w kwestii mieszkania i zdrowia, którzy będą doradzali klientowi w zależności od jego sytuacji zdrowotnej. Poza tym, w wielu francuskich instytucjach zostaną zainstalowane urządzenia do mierzenia jakości powietrza.

Ten drugi plan narodowy, Plan National Santé Environnement 2, powinien także obserwować zmianę w stanie zdrowia 20 000 dzieci, od początków ich życia płodowego, aż do wieku lat 20.

Walka ze szkodliwością hałasu jest również kolejnym bardzo ważnym punktem, którego francuskie ministerstwa Ekologii oraz Zdrowia nie chcą zaniedbywać.

Komentarze do: Choroby oddechowe: zanieczyszczenie powietrza na celowniku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz