Szukaj

Rekonwalescencja po zapaleniu oskrzeli

Podziel się
Komentarze1

Trudności w oddychaniu, bóle w klatce piersiowej, gorączka, świszczący oddech i uciążliwy kaszel - mogłoby się wydawać, że to przeziębienie, ale takie objawy to często dużo groźniejsze zapalenie oskrzeli. Leczenie jest bardzo istotne, jednak nie mniejszą rolę ma rekonwalescencja po zapaleniu oskrzeli.

Rekonwalescencja po zapaleniu oskrzeli

Zapalenie oskrzeli trwa zwykle około 10 dni, pacjent, aby nie doprowadzić do powikłań i w pełni wyleczyć chorobę, powinien przestrzegać podstawowych zasad, które ułatwią pokonanie choroby.

  • Przede wszystkim należy dużo leżeć i odpoczywać, ma to przysłużyć się do wzmocnienia organizmu i jego szybkiej odnowie. Podczas spoczynku ważna jest częsta zmiana pozycji, aby ułatwić odkrztuszanie wydzieliny.
  • Należy przyjmować dużo płynów (wody mineralnej, herbat ziołowych), zwłaszcza podczas gorączki. W celu obniżenia temperatury można przyjąć służące do tego leki. Aby wzmocnić odporność, przyjmuj witaminę C.
  • Lekarz może przepisać leki rozkurczające oskrzela, które będą pomocą w wypadku duszności i mocnego kaszlu. Można również przyjmować syropy wykrztuśne, które zostały przepisane lub polecone.
  • Nie stosujemy antybiotyków, chyba że mamy do czynienia z bakterią, co może stwierdzić jedynie lekarz.
  • Pamiętaj o częstym wietrzeniu i nawilżaniu pomieszczenia, w którym znajduje się osoba chora. Suche powietrze nie ułatwi powrotu do zdrowia, a dodatkowo wysuszy gardło.
  • Bezpośrednio po wyleczeniu, należy uważać na kontakt z osobami chorymi, aby nie odnowić choroby. Nasz organizm zaraz po przebytym zapaleniu oskrzeli nie jest tak silny jak wcześniej i łatwo można pokonać jego barierę ochronną.

Cznniki ryzyka zapalenia oskrzeli

Przyczyn zapalenia należy doszukiwać się w różnych, nie zawsze zależnych od nas, czynnikach. Jednak jeden czynnik, który bardzo często prowadzi do zapalenia i można go ograniczyć, to palenie papierosów. Palacze, zwłaszcza nałogowi bardzo często chorują na opisane schorzenie. W celu uniknięcia infekcji należy unikać miejsc, gdzie powietrze jest zanieczyszczone i nie lekceważyć i ignorować innych chorób związanych z drogami oddechowymi. Nawet gdy wydają się one niegroźne.

Autor: Marzena Matyjasiak

Komentarze do: Rekonwalescencja po zapaleniu oskrzeli (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 04-07-2020 05:00

Chlorochina koronawirus leki sprzedam

1

Chlorochina koronawirus leki sprzedam COVID SARS Sprzedaje lek eksperymentalny na koronawirus SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. Tabletki Nitaquin 250mg chloroquine phosphate po 5zł. Tabletki są odliczane ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze