Szukaj:
Aktualności
Artykuły
Choroby i dolegliwości

Polipy nosa

13-08-2007 14:42
Zobacz również:
  Polipy nosa są łagodnymi naroślami na błonie śluzowej nosa. Ryzyko zachorowania wzrasta u osób cierpiących na katar alergiczny.
  Polipy w nosie najczęściej nie dają żadnych dolegliwości. Niekiedy jednak mogą one utrudniać oddychanie przez nos i mowa staje się wówczas „nosowa". Osoby cierpiące na polipy nosa często oddychają przez otwarte usta. W nocy zaś chrapią, po­nieważ oddychają przez usta także w czasie snu.
  Polipy w nosie mogą utrudniać oddychanie przez nos. Wówczas oddychanie następuje, zwłaszcza w nocy, przez usta i wdychane powietrze omija naturalny filtr, jakim jest nos, co usposabia do zakażeń górnych dróg oddechowych. Niekiedy polip może zamykać połączenie do zatoki przynosowej i staje się przyczyną częstych zapaleń zatok. U dzieci polipy nosa mogą być przyczyną zapalenia ucha środkowego.

  Polipy w nosie nie są groźne i nie wymagają leczenia dopóty, dopóki nie wywołują żadnych dolegliwości. Wiele osób mających polipy w nosie nie wie o tym. Jednak gdy polipy stają się przyczyną częstych zapaleń zatok przynosowych, mogą zostać usunięte przez lekarza w czasie niewielkiego zabiegu operacyjnego.
  copyright biomedical.pl
  Zobacz artykuły:
   Zobacz również tagi: Polipy nosa
   15-04-2009 08:23
   terwik
   Miałem usuwane w 1999 roku w szpitalu miejskim w Gdyni przez prof. Jordana. Nie jest to zabieg przyjemny gdyż toto widz...
   09-02-2009 18:10
   ana2ana
   "...w czasie niewielkiego zabiegu..." Spytajcie się najpierw osób, które miały operację. Ciekawe, czy powiedzą...