Szukaj

Badanie krwi może pomóc dobrać leczenie dla chorujących na raka nerki

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze odkrycia medyczne wskazują, że pewien enzym wykryty we krwi podczas badania tego płynu ustrojowego może pomóc dobrać odpowiednie techniki leczenia dla chorujących na raka nerki. Obecność tego enzymu pozwala bowiem przewidywać jak dany pacjent zareaguje na określoną metodę leczenia.Fakt ten może doprowadzić do tego, że testy prześwietlające krew będą mogły determinować dobranie jak najlepszego sposobu leczenia w zaawansowanym stadium nowotworu nerki.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą to odkrycie, lekarze będą mogli modyfikować terapie medyczne tej coraz bardziej powszechniejszej w Stanach Zjednoczonych choroby. Szacuje się bowiem, że w samym tylko obecnym roku aż 65 000 mieszkańców tego kraju zachoruje na raka nerki, a prawie 14 000 pacjentów z powodu tej choroby umrze.


Amerykańscy lekarze skupili się w swoich badaniach na przyjrzeniu się bliżej enzymowi zwanemu dehydrogenazą kwasu mlekowego (LDH), który znajduje się w prawie wszystkich tkankach ludzkiego ciała i odgrywa ważną rolę w przekształcaniu dostarczanego organizmowi jedzenia w energię.

Jeżeli komórki umierają lub zostają uszkodzone, następuje uwolnienie LDH. Dlatego naukowcy doszli do wniosku, że podwyższony poziom tego enzymu, długo utrzymujący się we krwi, wskazuje jednoznacznie na uszkodzenie tkanek, pojawienie się nowotworu lub innych poważnych chorób.
red. Iwona Trojan

Komentarze do: Badanie krwi może pomóc dobrać leczenie dla chorujących na raka nerki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz