Szukaj

Apigenina może zmniejszyć ryzyko nowotworu u kobiet stosujących HTZ

Podziel się
Komentarze0

Hormonalne terapie zastępcze lub leki zawierające żeńskie hormony nie są produkowane naturalnie przez organizm, a to z kolei zwiększa ryzyko występowania nowotworów, zwłaszcza raka piersi.

Kobiety będące po menopauzie, które biorą syntetyczne hormony, są bardziej narażone na zachorowanie na raka piersi. Obecnie lekarze bardzo niechętnie przepisują taki sposób leczenia. Najnowsze badania pokazały jednak, że apigenina zawarta między innymi w selerze, pietruszce i jabłkach może zmniejszyć częstotliwość występowania nowotworów u kobiet stosujących hormonalną terapię zastępczą. Naukowcy ostrzegają jednak, że nie należy spożywać czystej apigeniny jako dodatku, gdyż to z kolei prowadzi odwrotnej sytuacji, czyli zwiększenia częstotliwości występowania nowotworów.

Jeden z lekarzy wyjaśnił, że wiele kobiet zazwyczaj doświadcza jedynie łagodnych zmian w tkance piersi, które nie tworzą guzów. Mimo wszystko zalecane jest przyjmowanie naturalnych suplementów, które zmniejszą ewentualne ryzyko.

Naukowcy nawołują więc, aby kobiety stosowały zdrową dietę, bogata w owoce i warzywa i nie używały apigeniny jako dodatku bez konsultacji z lekarzem i wykonaniu odpowiednich badań.

Komentarze do: Apigenina może zmniejszyć ryzyko nowotworu u kobiet stosujących HTZ

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz