Szukaj

Aparat ortodontyczny jak botoks

Podziel się
Komentarze0

Postęp technologiczny daje nowoczesnej ortodoncji szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym możliwe jest uzyskanie ładnego zgryzu w każdym wieku, a w rezultacie - młodszego, lepszego wyglądu. Panie i Panowie, oto doczekaliśmy się „ortodontycznego botoksu”. Wbrew pozorom wady zgryzu to nie tylko mankament estetyczny.Nieleczone przez wiele lat, mogą prowadzić do poważnych schorzeń i chorób - poczynając od zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym, próchnicy, chorób przyzębia (paradontozy), a w najgorszym wypadku - utraty zębów.

- Do mojego gabinetu coraz częściej trafiają dorośli pacjenci, którzy zaniedbali swoje zęby będąc dziećmi i teraz chcą ten czas nadrobić przy okazji uzyskując coś jeszcze. Można powiedzieć, że coraz bardziej zaawansowana technika sprawiła, że stomatolog stał się poniekąd również chirurgiem plastycznym - mówi Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym z Kliniki Implantologii i Ortodoncji Unident Union Dental Spa.

Zafunduj sobie lifting

Ortodoncja jest podstawą tzw. dental face liftingu, który stwarza dorosłym pacjentom możliwość uzyskania wreszcie nowego, ładniejszego profilu twarzy i młodszego wyglądu - bez konieczności ingerencji chirurga plastycznego. Leczenie aparatem ortodontycznym dokonuje rewolucyjnych zmian w położeniu brody czy korekcji ułożenia warg.

- Dla nowoczesnej ortodoncji metryka nie stanowi żadnego problemu. W klinice Unident Union leczeniu poddają się pacjenci w każdym wieku, jeśli tylko pozwala na to stan zdrowia zębów i dziąseł - dodaje lek. stom. Iwona Gnach-Olejniczak.


Celem nowoczesnej ortodoncji jest m.in. skracanie czasu leczenia. Przyjmuje się, że profesjonalnie i rzetelnie prowadzone leczenie dorosłych powinno trwać maksymalnie do 16 miesięcy, a w niektórych przypadkach może zakończyć się nawet po roku. Jest to możliwe dzięki aparatom ortodontycznym najnowszej generacji, których podstawę stanowią zamki samoligaturujące, nie wymagające stosowania gumek.


- Dzięki tej technologii możliwe jest działanie na zęby mniejszymi siłami, co skutkuje znacznie krótszym leczeniem, jest przyjemniejsze dla pacjenta, wiąże się z mniejszą liczbą wizyt kontrolnych, ale przede wszystkim - nie wymaga usuwania zębów - wyjaśnia specjalistka Unident Union Dental Spa.

Profesjonalista, który działa incognito

W przypadku ortodoncji estetycznej zazwyczaj stosuje się niemal niewidoczne zamki przezroczyste lub aparaty lingwalne - mocowane od wewnętrznej strony zębów. Aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie jest system Incognito. Opiera się na zamkach i łukach wykonanych indywidualnie według komputerowej prognozy wyniku leczenia. Aparat wykonany jest ze złota.

Od aparatu głowa nie boli

Mało kto wie, że aparat ortodontyczny może być także lekarstwem na powtarzający się ból głowy niewiadomego pochodzenia. Jego przyczyną może być bowiem nieprawidłowy zgryz skutkujący z czasem napięciem mięśni twarzy czy zwyrodnieniami stawu skroniowo-żuchwowego, które w rezultacie powodują ból głowy.

Jak widać ładne, proste zęby ważne są nie tylko ze względów estetycznych i reprezentacyjnych, szczególnie w życiu zawodowym. To również kwestia naszego zdrowia, a o nie musimy troszczyć się niezależnie od wieku.


Kontakt ekspercki:
Unident Union Dental Spa
Klinika Implantologii i Ortodoncji we Wrocławiu
www.unidentunion.com
Tel. 071 372 03 52

Komentarze do: Aparat ortodontyczny jak botoks

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz